Oblíbené lidové písně od pražské cimbálovky

Oslava narozenin, svatební hostina, firemní večírek, košt vína a pálenky. V podstatě nezáleží na tom, jakou událost plánujete, protože v každém případě by neměla chybět živá hudba, která navodí příjemnou atmosféru. Velice oblíbené jsou lidové písně, které snad nikdy nevyjdou z módy. Pokud však hledáte muzikanty, kteří vám zazpívají Když jsem šel z Hradišťa či Vínečko bílé, obraťte se na jednu pražskou cimbálovku.

Jakmile do vyhledávání zadáte frázi jako „cimbálka Praha“, nabídne se vám hned několik muzikantů. Velice oblíbená je Cimbálová muzika Vltava, která působí v hlavním městě. Skupina moravských a slovenských muzikantů se rozhodla přinést tradiční lidové písně i do metropole.

Cimbálovka pod vedením Petra Goryczky

Pod vedením nadšeného hráče na cimbál a kontrabas Petra Goryczky kapela hraje celou řadu populárních písní. V kapele většinou hrají čtyři až pět muzikantů, kteří umí na cimbál, housle, kontrabas a violu. Chcete zahrát folk? Žádný problém. Právě folk je totiž srdci cimbálové kapely nejbližší, ale nebojí se ani dalších žánrů.

Potěší vás, že cimbálovka Praha hraje v krojích, ale obleče si klidně i něco jiného, záleží to pouze na vás, ovšem kroje vtisknou akci ojedinělé kouzlo. Vystoupí v hotelích i penzionech, restauracích, lázních, ale také i u vás doma. Přijedou na chatu a také k vám do firmy.

Lidové písně, které si zamilujete

Pokud si myslíte, že lidové písně jsou jen pro seniory, potom jste na omylu. I spousta mladých písně zná a zazpívá si je společně s kapelou. Vínečko bílé, To ta Helpa, Išeu Macek do Mauacek a spoustu dalších písniček.

Co se týče ceny, tak si cimbálovka bere za jednu hodinu hraní 4 000 korun, přičemž nejmenší částka za akci je 8 000 korun. Zašlete si poptávku a nechejte si udělat kalkulaci přímo na míru vaší akci.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*