Volná pracovní místa pro každého

Nabídek práce je v určitých regionech žel opravdu poskrovnu, nezaměstnanost rok od roku stoupá a celková situace na trhu práce rozhodně není růžová. Nabídka pracovních míst je prostě omezená. Existuje však mnoho variant, jak se nepříznivým trendům postavit. Jednou z nich může být rekvalifikace, ale účinným pomocníkem číslo jedna je bezesporu pracovní agentura.

Preciznost a vysoká efektivita

Stačí se vlastně jen zaregistrovat, pracovní agentura se už o vše podstatné postará. Zašlete strukturovaný životopis a pak už jen čekejte na vhodné nabídky práce. Špičkou v oboru je například personální agentura Manpower. Přehledná webová prezentace, stovky aktuálně volných pracovních míst po celé republice a přátelské jednání jsou hlavními trumfy, které odlišují tuto firmu od konkurence. Pro případné dotazy je zde emailová poradna či infolinka. Agenturní zaměstnávání je vhodná forma pro všechny, ať už máte magisterský titul či výuční list.

Jak se připravit na pohovor?

V drtivé většině případů je získání volného pracovního místa podmíněno absolvováním úspěšného pohovoru. Budoucí zaměstnavatel klade různorodé nároky, každého zajímá něco specifického a vše se určitě nedá dopředu odhadnout. Přesto si však můžeme dát k dobru několik rad, které pomohou připravit se na Den D co možná nejefektivněji.

Místem, kde svedete bitvu o pracovní místo, bude konkrétní firma. Proto si o ní zjistěte co možná nejvíce. První z otázek personalisty může být mířena právě tímto směrem. Prostudujte si klidně i webové stránky dané firmy, na škodu to jistě nebude. Měli byste vědět něco o nabízených produktech nebo službách a pochopit kulturu firmy. Zkuste si zapamatovat také alespoň některá jména členů širšího vedení.

S křečovitým projevem neuspějete

Pro získání pracovní příležitosti je důležitý hlavně přirozený projev. Nemluvte špatně o předchozích zaměstnavatelích, ale současně se nebojte okrajově poukázat i na své slabší stránky. Vezměte si s sebou důležité dokumenty včetně životopisu, nezapomeňte vypnout mobilní telefon (či alespoň ztlumte jeho zvuky). A v neposlední řadě se adekvátně oblékněte a nezapomeňte přijít včas – ideálně několik minut před samotným začátkem pohovoru. Volná pracovní místa nerostou jako houby po dešti, takže si nesmíte dovolit nic podcenit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*