Suchá nebo atopická?

Mnoho žen trápí suchá pokožka, která je napnutá, velmi citlivá a svědí. Často se domnívají, že zkrátka mají suchou pleť a možná si ani neuvědomují, že vše může způsobovat atopický ekzém.

Contents

Jak poznat jestli je pleť suchá nebo atopická?

Pokud máte suchou kůži, trápí vás jen občasné svědění, pnutí pokožky nebo nepříjemné pocity po sprchování. Často je to způsobeno nesprávným životním stylem, stresem, stravou případně i hormonálními změnami. Jde však jen o dočasný stav, který správou péčí o pleť a změnou životního stylu lze změnit.

Atopická pleť je extrémně suchá a podrážděná stále. Často ji trápí začervenání, nebo dokonce záněty a vzniklé prasklinky mohou způsobovat efekt „krokodýlí kůže“.  V tomto případě doporučujeme navštívit kožního lékaře, který vám poradí jak si s tímto onemocněním poradit.

Co potřebujete vědět.

Atopický ekzém se dělí na tři základní formy a to na kojeneckou, dětskou a dospělou. Přičemž někteří jedinci projdou všemi formami, někteří se jí v dětství zbaví, jiným se projeví až v dospělosti.

Jedním z prvotních pravidel, které je potřeba dodržovat je vyhýbání se alergenům, které mohou způsobit zánětlivou reakci, například roztoče, pyl, peří, nebo dokonce tabák.

Často se zapomíná, že není vhodné volit povolání, ve kterém jste často ve styku s vodou, příkladem jsou kadeřnice.

Zvolte správou péči

Atopická kůže potřebuje speciální péči a je potřeba začít už od základu. Ve sprše.

Vyhýbejte se produktům, které vaši pokožku mohou podráždit nebo vysušit, jako jsou mýdla, koupelové soli nebo pěny. Nedoporučují se ani dlouhé horké koupele, místo toho zvolte kratší sprchu na 5 – 10 minut a používejte sprchové oleje.

Po osprchování kůži netřete, ale jen jemně osušte bavlněným ručníkem. Následně nezapomeňte kůži promastit a zvláčnit hydratačním krémem, vhodným pro atopiky.

Atopická pleť a líčení?

Je pravda, že atopická pleť by se neměla zbytečně dráždit nebo zatěžovat. Jsou však příležitosti (rande, pracovní schůzka, párty), kdy se chce žena líbit a cítit sebejistě a tak sáhne po dekorativní kosmetice.

Pokud tedy vybíráte produkty na líčení, volte velmi opatrně a vždy raději z lékárny. Pro začátek poproste o testovací vzorečky, a když se vám kosmetika osvědčí, můžete být nalíčená a díky správné péči o pleť také krásná i s atopickým ekzémem.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*