Sedací souprava se stane chloubou obývacího pokoje

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že dominujícím prvkem obývacího pokoje je sedací souprava, jejíž velikost však volíte podle prostorových možností místnosti. Současný trh je vskutku rozmanitý, a tak si můžete vybrat z pestré škály designů, tvarů, velikostí a provedení. Zamlouvají se vám spíše sedací soupravy v kombinaci s pohodlnými křesly, nebo byste raději sáhli po moderním řešení v podobě rohové sedací soupravy? V následujících řádcích vás provedeme výběrem tak, abyste neprohloupili.

V první řadě vás zřejmě zajímá velikost a tvar sedací soupravy, což je pochopitelné, protože potom podle toho můžete vybrat ostatní vybavení, jako jsou konferenční stůl, obývací stěny, stolek pod televizor a podobně.

Zaměřte se na kvalitu konstrukce

I krása bývá pomíjivá, což na trhu se sedacími soupravami platí dvojnásobně. Vzhled by neměl být primární rozhodující faktor, neboť životnost se odvíjí od toho, z jaké konstrukce je sedací souprava vyrobena. Jestliže potřebujete sedací soupravu rozkládací, protože na ní plánujete spávat, tak by vás konstrukce měla zajímat ještě více.

Konstrukce bývá tvořena z plastu, dřeva nebo kovu, případně z kombinace jednotlivých materiálů. Jelikož je sedací souprava vystavována den co den docela velkému zatížení, určitě byste se měli vyhnout konstrukci plastové, která je náchylnější na poškození. Sáhněte spíše po dřevěné či kovové alternativě.

Sedací souprava do tvaru písmene U

V dnešním světě bydlení je kladen důraz na otevřené prostory, a tak bývá obývací pokoj spojen dohromady s kuchyní, a tím pádem vznikne jeden velký prostor, do něhož se klidně hodí i sedací soupravy do U. Potěší vás jejich prostornost, a tak si můžete pozvat i početnější návštěvu. O víkendu si s manželem lehnete každý na jednu stranu a děti si sednou doprostřed a celá rodina se budete dívat na oblíbený film.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*