Při nákupu zlata si pohlídejte cenu. Jde o vaše peníze

Investování do zlata je oblíbené hned z několika dobrých důvodů. Jde o způsob, jak uchránit peníze před inflací, nákup i prodej investičního zlata je osvobozen od DPH, a ještě k tomu jde o celosvětově známou investici, kterou nebudete mít v případě potřeby problém prodat. Všechny tyto vlastnosti dohromady vytváří ideální investiční komoditu, která by vám neměla uniknout.

Kde se berou zlaté slitky na českém trhu?

Mezi hlavní producenty zlatých slitků dostupných na českém trhu patří švýcarské společnost. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Zahraniční původ slitků tak zčásti ovlivňuje jejich cenu. Švýcarské zlato bývá více výhodné pro Němce nebo Rakušany a čeští investoři si obecně trochu připlatí. U solidního prodejce by však rozdíl neměl být příliš velký.

Rozdíly mezi cenami u různých prodejců

I pro investiční zlato platí, že jde o produkt, na kterém se někteří prodejci snaží více vydělat. To je důvod, proč se můžete setkat s rozdílnými cenami za stejně velké slitky klidně i od stejných producentů. V rámci správného a výhodného investování do zlata by vás tak měla zajímat nejenom aktuální cena zlata na burze, ale také přímo porovnání s dalšími nabídkami na prodej. Jedině tak dokážete zjistit, jestli se konkrétní koupě vyplatí, nebo bude lepší objednat zlatý slitek jinde.

Bezpečný nákup zlata přes internet

Jakmile si poradíte s porovnáním cen a vyberete takové zlaté slitky, které vychází nejvýhodněji, ještě zbývá ověřit, že pochází z důvěryhodného obchodu, kde můžete očekávat odpovídající kvalitu. To si ověříte podle délky fungování obchodu a recenzí. Dobrým znamením je přítomnost kamenné pobočky, kdy půjde o zavedenou společnost.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*