Lokální SEO: Optimalizujte třeba pro Brno

Portrait of two business people pulling SEO banner

Bez optimalizace pro vyhledávače se dnes neobejde žádný web. I ti nejlepší a největší hráči na trhu musí konat takové kroky, aby se vyhledávačům zalíbili a předběhli ve výsledcích vyhledávání konkurenci. Strategií, jak toho dosáhnout, je několik a jednou z nich je tzv. lokální SEO.

Lokální SEO se zaměřuje na konkrétní lokalitu. Není vhodné úplně pro každého, a tak je vždycky lepší poradit se přímo s odborníky. Než se ale zeptáte, mohli byste si udělat aspoň představu, v čem je SEO www Brno jiné než obecné SEO a jaké to může mít výhody.

Řešení pro lokální podniky

Lokální SEO je vhodné pro firmy, které působí na určitém místě, jsou vázány třeba na svou provozovnu. Typicky jde tedy o restaurace, kadeřnictví apod. Nikdo z Prahy se nejspíš nepojede ostříhat do Brna, proto je pro vás lepší cílit jen na obyvatele jihomoravské metropole.

Nejde jen o město zmíněné v klíčových slovech

Jestli si myslíte, že SEO webu pro Brno znamená přidat do klíčových výrazů slovo Brno či název konkrétní čtvrti, pletete se. Pokud chcete cílit lokálně, je potřeba vyhledávačům jasně ukázat, kde přesně sídlíte, a k tomu zmínění města v klíčových slovech nestačí.

Důležité je používat další služby, jako je třeba Foursquare, Yelp, Google Business či české Firmy.cz od Seznamu. V katalozích je pochopitelně dobré mít recenze. Také na sociálních sítích byste měli dát najevo, kde sídlíte. Je důležité firmu spojovat s danou adresou všude, kde jen k tomu máte příležitost.

Rovněž linkbuilding by se měl přizpůsobit. Dobré je získávat odkazy z webů, které mají jasné regionální působení – katalogy měst, stránky města, partneři z okolí apod.

Více vám prozradí odborníci

Jestli vás zajímá regionální SEO webu (optimalizace Brno), obraťte se na odborníky a zkuste s nimi zavést řeč na toto téma. Třeba vám řeknou, že pro vás tahle cesta není příliš výhodná. Nebo vám pomohou se po ní pohybovat rychleji. Zkuste to například u SEO Consult.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*