Jsou kompatibilní náplně pro vaši tiskárnu nebezpečné?

dav

Pořídili jste si vcelku drahou tiskárnu a obáváte se, co by s ní udělala tisková kazeta od jiného výrobce? Na druhou stranu vám vadí, že dáváte dost peněz za originální náplně? Řešením mohou být kompatibilní inkousty a tonery od prověřeného výrobce, který vám dává záruku, že se tyto náplně takřka neliší od originálních. Co byste měli vědět o kompatibilních kazetách, než si nějakou pořídíte?

Contents

Pár faktů o kompatibilní tiskové kazetě

Kompatibilní náplně pocházejí od jiného výrobce, než od kterého máte tiskárnu. V tomto případě hovoříme o kopii originální tiskové kazety, kterou zakoupíte za nižší cenu. Podstatně tedy ušetříte, ale je opravdu taková tisková kazeta bezpečná? Ano i ne. Záleží na tom, od koho náplně nakupujete. Někteří výrobci kompatibilních kazet zaručují perfektní kvalitu tisku a nezávadnost výrobku, je tedy dobré si vše před nákupem ověřit.

Co se může stát, když koupíte neověřenou kazetu?

Ve snaze ušetřit co nejvíce peněz si pořídíte kompatibilní kazetu od pochybného výrobce. Po prvním tisku jste zklamaní jeho kvalitou a po čase zjistíte, že vám taková kazeta zkrátila životnost tiskárny. Nemáte ani záruku toho, že tiskárna neoriginální kazetu přijme. Toto riziko podstupujete, když si objednáte neověřenou kompatibilní náplň.

Kdy nebezpečí od kompatibilní náplně nehrozí?

Jak už jsme nastínili, při správném výběru nejsou kompatibilní kazety nebezpečné a vy jako zákazníci můžete často těžit z nižší ceny. Nákupem kompatibilních náplní od ověřeného prodejce neriskujete poškození tiskárny ani svého zdraví. Na výběr máte z nových náplní nebo z renovovaných. Renovované náplně již byly v minulosti použity a jejich opotřebené díly výrobci vyměnili za nové.

Jaké jsou další výhody kompatibilní náplně?

Kromě nižší pořizovací ceny je hlavní výhodou kompatibilní kazety její univerzálnost. Některé typy pasují do více modelů tiskáren. Majitelé starších tiskáren mohou mít problém sehnat originály, které se již přestaly vyrábět, a kompatibilní náplně jsou vhodnou alternativou. Náklady na jeden tisk jsou nízké a pohybují se od pár desítek haléřů až po částku kolem tří korun. V neposlední řadě tyto náplně snižují ekologický dopad, neboť obsahují původní plastový obal, čímž dochází ke snížení ekologické zátěže.

Neriskujte!

Pokud hledáte e-shop, z kterého byste mohli nakoupit kompatibilní náplně, řiďte se nezávislými recenzemi zákazníků na internetu a dejte na jejich zkušenosti. Kvalita takové kazety by se měla rovnat toneru od originálního výrobce.

Hledejte pouze ověřeného prodejce, u kterého máte záruku, že vám případnou nefunkční náplň vymění a bez problémů u něj můžete produkt reklamovat. V případě nejasností kontaktujte specialisty v TisknuLevne.cz, kteří vám s výběrem kompatibilní náplně rádi poradí, aby vás špatně zvolené náplně v tiskárně “nezlobily”.

Stalo se v TisknuLevne.cz

Call centrum internetového obchodu TisknuLevne.cz má téměř s každým typem výrobku spojenou nějakou historku. Výjimkou nejsou ani kompatibilní náplně:

Z: „Dobrý den, zakoupil jsem si vaše kompatibilní náplně a nefungují. Tiskárna prostě netiskne.“

Následuje série ověřovacích dotazů od operátora při nefunkčnosti tiskárny, zda odstranil všechny ochranné prvky apod. Zákazník nepříjemně odpovídá, že přece není hloupý a nedělá to poprvé.

TL: „… a můžete mi, prosím, sdělit, co je napsáno na vložených náplních?“

Z: (smích) „Moc se omlouvám, že jsem byl nepříjemný. Ale ty nově zakoupené náplně zůstaly položené v šuplíku.“ (smích)

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*