Krabičky na elektroniku nejen do domácnosti

Krabičky pro elektroniku používají pochopitelně zejména výrobci elektronických součástek. I v domácnosti se však najde dost případů, kdy by bylo dobré něco raději zavřít do krabičky a zamezit tak nebezpečí úrazu elektrickým proudem.

Pro zakrytí kabelů a obvodů postačí asi jakákoliv krabička, ovšem nejlepší volbou jsou přímo krabičky určené pro elektronická zařízení. Jsou uzpůsobené svému účelu, vyrábí se z několika materiálů a v mnoha různých rozměrech.

Nejlevnější jsou krabičky plastové

Prvně byste měli řešit materiál. Nejčastěji se setkáte s plastovými krabičkami, jejichž přednostmi jsou nízká cena i hmotnost. Do domácnosti obvykle stačí. Pokud sháníte odolnější provedení, zaměřte se na hliníkové a ocelové krabičky.

Dále hledejte parametry podle toho, kam krabičku umístíte. Jestli půjde ven, bylo by vhodné vybírat vodotěsnou. Pokud do ní chcete schovat elektroniku s displejem, měla by mít otvor na tento displej. Případně se poohlédněte po průhledných krabičkách, ty budou možná levnější než modely s otvorem pro displej.

Dívejte se na rozměry i možnosti montáže

Zřejmě by vás napadlo, že je potřeba si dobře rozmyslet, jaký rozměr krabičky hledáte. Nezapomeňte však také na montáž. Bude krabička ležet někde položená, nebo se ji chystáte připevnit na zeď? Nástěnné krabičky mívají otevírací kryt pro pohodlné vyndání obsahu.

Krabičky si objednáte nejlépe online

Kde takové krabičky na elektroniku sehnat? Možná v nějakém obchodě s elektronickými součástkami. Nejjednodušší možností je rozhodně objednání online. Velký výběr krabiček má například e-shop TME.eu – podívejte se třeba na univerzální krabičky. Ceny těch základních plastových se pohybují v řádech desítek korun za kus, při větší objednávce (už od 10 ks) je navíc cena nižší.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*