Kde všude se používají hutní materiály a který dodavatel je spolehlivý?

Je pravda, že ne všichni vědí, co si pod pojmem hutní materiály představit. Jedná se o paletu feritických, austenitických či martenzitických produktů tříd nerezové oceli. Každá z nich má jiné vlastnosti.

Jednotlivé hutní materiály mají uplatnění v rozličných oborech průmyslu, jako jsou potravinářství, energetika, konstrukce, obrábění, infrastruktura či zemědělství. Využití je daleko rozsáhlejší a třídy korozivzdorné oceli jsou odlišné odolností proti korozi a teplotou.

Poznáte je na první pohled

Hutní materiály jsou nepostradatelnou složkou automobilového anebo strojírenského průmyslu, ale dost věcí najdete i doma. Ať už se jedná o příbory, nože a hrnce, to vše může být vyrobeno z nerezové oceli, protože je odolná, zdravotně nezávadná a skoro nezničitelná. Než k vám dojde hotový výrobek, ujde dlouhou cestu. Například jakost oceli 1.4112 se hodí pro hodně namáhané součástky, nože, břity či hřídele a dodavatelé ji nabízí v tyčích. Pracuje se s ní dobře, protože je kalitelná. Tato martenzitická, leštitelná a magnetická ocel snáší i prostředí, kde je pára a voda. Také jakosti oceli 1.4104 se nemohou upřít výhody. Je ideální pro obrábění na automatech a rovněž odolává vodě i páře. Bavíme se tedy o martenzitické oceli, jejíž součástí je síra. I ona je magnetická a leštitelná.

Nerezová ocel je kvalitní

Už tedy víte, že existuje nerezová ocel v mnoha jakostech a má bohaté využití. Jedním z největších pozitiv je odolnost vůči korozi. Třeba uhlíková a legovaná ocel není zdaleka tak trvanlivá . O tom se můžete na vlastní oči přesvědčit v kuchyni při mytí nádobí. Dřez vydrží po dlouhá léta jako nový.

Pokud podnikáte v některém odvětví průmyslu, kde se bez hutních materiálů neobejdete, můžete se spolehnout na dodavatele Primapol. Společnost má dlouholeté zkušenosti a zajistí plechy, desky, tyče, trubky, armatury, nosné prvky a další produkty.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*