Jste senior a potřebujete cestovní pojistku? Platí pro vás jiná pravidla

Dnes by měl mít tento typ pojistky sjednaný každý, kdo plánuje cestu do zahraničí. Je sice pravdou, že se jedná o pojistku dobrovolnou, ale velmi prospěšnou. A to i z toho důvodu, že sjednat si můžeme také nejlevnější cestovní pojištění, díky čemuž nás ochrana nemusí stát více, než několik korun za den. Ne vždy to ale platí, jelikož drobnou nevýhodu zde mohou mít senioři.

Obvykle je cena jejich pojistky dražší

Proč tomu tak je? Odpověď je více než jednoduchá. Senioři jsou zkrátka skupinou, která je rizikovější, než běžný mladý člověk, nebo člověk v produktivním věku. Hrozí zde mnohem vyšší četnost zranění, stejně jako zdravotních komplikací, které plynou právě z věku. I na to pojišťovny reagují, a to primárně zvýšením cen. Abychom vás uklidnili, musíme dodat, že dnes není problém najít na trhu nejlevnější cestovní pojištění, které případné zdražení dokáže celkem dobře kompenzovat. A kde ho najít? Doporučujeme využít web Porovnej24.cz, který je v daném směru jedničkou.

Pozor na různé výjimky

Jste senior a pojistku si sjednáváte? Potom nezapomínejte důkladně přečíst pojistnou smlouvu, stejně jako podmínky, hlavně potom konkrétní výjimky z pojistného plnění. Ty se mohou týkat situací, kdy trpíte určitou nemocí. Je jedno, jaké cestovní pojištění do zahraničí máte, jelikož i zde musíme říci, že podobně postupuje většina pojišťoven. A to ať už jedete na Maltu, nebo do exotické země. Mají tedy na zdraví starších osob poměrně vysoké nároky, a pokud daná osoba trpí na konkrétní problémy, nemusí v souvislosti s nimi ochranu získat.

Spoléhají tak primárně jenom na svůj průkaz pojištěnce, který však hradí pouze takovou výši zdravotních nákladů, která odpovídá tomu, kolik stojí zákrok u nás. Pozitivem však zůstává to, že na případná připojištění se výjimky nevztahují, a tak odpovědnost za škody, nebo pojištění zavazadel může pojistka do EU, stejně jako cestovní pojištění mimo EU nabídnout v plném rozsahu.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*