Mít povinné ručení musí mít každý

V našem životě můžeme mít hned několik povinností, na které bychom rozhodně neměli zapomínat. Pokud se podíváme na to, jaké to mohou být, je to určitě i nutnost mít sjednané povinné ručení auta. Tedy nutnost mít sjednanou pojistku, která souvisí s naší ochranou při dopravní nehodě. Pokud si prostudujeme ceník povinného ručení, můžeme zjistit i to, že daná ochrana už dávno není tak drahá, jak si mnozí myslí. Zvláště v případě, kdy využijeme ke sjednání web Porovnej24.cz. Tato kalkulačka povinného ručení je totiž ideální cestou k té nejvýhodnější pojistce. A kdo ji musí mít uzavřenu?

Každý majitel motorového dopravního prostředku

Je jedno, zda máte automobil nebo motocykl. Je také jedno, zda se jedná o automobil osobní, nebo třeba nákladní nebo užitkový. To nejlevnější povinné ručení musí mít sjednané každý z nás. Samozřejmě platí také to, že je třeba myslet na nutnost sjednat danou ochranu před každou jízdou. Jelikož není problém zřídit si povinné ručení online, je to více než jednoduché. Co samozřejmě s touto povinností také souvisí, to je fakt, že pojistit se musí jakkoliv staré auto. Pokud je tedy řádně přihlášeno k provozu na pozemních komunikacích, je třeba, aby danou ochranu mělo. Jakou pojišťovnu však konkrétně využijeme, to je jenom na nás samotných.

Nejenom majitel vozidla

Jelikož jsme uvedli, že pojistku musí mít každý, je třeba podívat se také na to, kdo konkrétně to musí mít. Většinou provede porovnání povinného ručení a samotné sjednání majitel daného vozu. To lze i u velkých pojišťoven, jakou he Allianz. To ale nemusí být vždy pravdou, jelikož stejně tak to může být provozovatel. I ten může srovnání povinného ručení provést a získat tak pojistku, kterou plně potřebuje. Je tedy jedno, zda automobil přímo nevlastní. Důležité je, že ho používá. Zde samozřejmě musíme doplnit, že na každé auto stačí mít sjednanou pojistku pouze jednu jedinou. Je tedy jedno, zda ho pojistí samotný majitel, nebo onen provozovatel.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*