Jak si sjednat levné cestovní pojištění na poslední chvíli

Jste zapomnětliví a nenapadlo vás dříve, že byste si měli zařídit cestovní pojištění? Nebo jste si objednali last minute zájezd a musíte vše řešit na poslední chvíli? Ať tak či onak, bez cestovního pojištění se do zahraničí nevydávejte. Sjednání přes internet zvládnete během několika minut.

Lidé si jsou vědomi toho, jak drahá je zdravotní péče v zahraničí, přesto jich spousta odjíždí na dovolenou nebo poznávací zájezdy bez pojištění. Časté je to zejména u krátkých cest na pár dní či u eurovíkendů. Jenže i při procházce městem se vám může něco nemilého přihodit.

Vyplatí se cestovní pojištění?

Cestovní pojištění si určitě zařiďte, i pokud cestujete jen na Slovensko či do Rakouska. Primárně jde o pokrytí zdravotních nákladů pro případy úrazu, náhlé nevolnosti a dalších komplikací, které mohou potkat opravdu každého a kdekoliv. Dobré ovšem je, když si zařídíte i pojištění zavazadel a odpovědnosti. Zpravidla si můžete zvolit, zda o tyto služby máte zájem, a znamenají pro vás příplatek k základní ceně v řádu desetikorun. Ono vás totiž i samotné pojištění vyjde jen na pár desítek korun denně na osobu.

Jak ho sjednat bez zbytečných průtahů?

Pokud už chápete, že se těch pár stovek za celou rodinu vyplatí investovat, není na co čekat. Najděte si pár minut času a sjednejte si cestovní pojištění do světa online. Většina pojišťoven umožňuje vše vyřídit přes internet. Stačí jen znát jméno, adresu, rodné číslo a další údaje o všech pojišťovaných. Tyto informace vypíšete do webového formuláře, zaplatíte kartou online a e-mailem vám přijdou kartičky, které si vytisknete. A je hotovo.

Na co se při výběru pojištění dívat?

Určitě na maximální výši zdravotních nákladů (ideálně by měla být bez limitu) a ostatní limity pro různé situace. Dále by to mohlo být:

· připojištění domácích mazlíčků, které berete s sebou,

· pojištění rizikových sportů,

· připojištění storna zájezdu,

· asistenční linka (a s čím vším vám pomůže).

Nezapomeňte si zběžně nastudovat, jak v případě potíží postupovat – případně zavolejte na infolinku, tam vám poradí. Zpravidla je nezbytné nechávat si veškeré doklady za lékařská ošetření.

Většina lidí sjednané pojištění do světa nevyužije a bylo by hezké, kdybyste mezi ně patřili také. Přesto je lepší ho mít vyřízené.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*