Co ochrání vaše peníze před krizí i inflací? Investiční zlato!

Mnozí lidé již pochopili, že se v současnosti nacházíme v dost špatné ekonomické situaci. Projevuje se to nejen na počtu lidí, kteří jsou bez práce, nebo mají snížený příjem, ale také na trhu s finančními produkty. Jistě jste zaznamenali klesající úroky na spořicích účtech nebo termínovaných vkladech.

S investováním je to teď obecně špatné. Úroky na bezpečných produktech (spořicí účet, termínovaný vklad) nepokryjí ani inflaci, akcie padají a nemovitosti už také nejsou zárukou úspěchu. Prakticky jedinou možností zůstává investiční zlato.

Zlato je nejlepší volbou právě v době krize

V období válek, ekonomických krizí nebo pandemií je o zlato vždy zvýšený zájem. Možná právě proto, že v podobných chvílích je jedinou jistotou. Jeho cena prostě stabilně roste a žádná ekonomická krize ani pád měny to neovlivní. Krátkodobé propady se v grafu ceny samozřejmě objevují, ale stačí počkat a zlato zase vystoupá. Vaše peníze ochrání před inflací, pádem měny, nezničí ho ani povodeň nebo požár. Neovlivní vás ani pád žádné finanční instituce, protože své zlato máte přímo u sebe doma v trezoru, takže o něj jen tak nepřijdete.

Pro investice jsou vhodné výhradně zlaté slitky a mince

Vždy je důležité, do jaké formy zlata konkrétně investujete. Pro investice například nejsou vhodné šperky, za účelem uložení peněz byste měli nakupovat výhradně zlaté slitky a mince. Žádná česká mincovna zlaté slitky nevyrábí, proto se u nás prodávají zejména slitky švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. Investiční zlaté mince se v ČR také nevyrábějí, české mincovny produkují pouze pamětní mince. Ty pro investování nejsou vhodné, jelikož jejich cena je navýšena o sběratelskou hodnotu.

Investiční slitky i mince může každý běžný člověk nakoupit například v e-shopu Zlate-mince.cz. Tam nemůžete udělat chybu, veškeré nabízené produkty jsou pro uložení peněz vhodné. Firma provozující e-shop funguje již 17 let a má přes 60 000 spokojených zákazníků, takže máte jistotu kvality.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*