Jak se pořádně vyvětrat skoro i za domem? Na magnet fishingu

Co dělat v dobách, kdy se nikam moc nedá chodit? Máte-li v blízkém okolí nějakou vodní plochu, vyzkoušejte magnet fishing neboli lov pokladů pomocí magnetu. Zjistěte pár tipů, jak na to.

Pokud se chcete vyhnout lidem, vezměte silný neodymový magnet, pevné lano a vyrazte k vodě na magnet fishing neboli lov pokladů. Nejlépe na místo, kde bývá hodně lidí. Ale lépe v době, kdy tam lidé nejsou – večer, brzy ráno, když je pod mrakem, mrholí, je chladněji. Proč? Protože na takových místech občas lidé něco u vody ztratí nebo úmyslně do vodních hlubin zahodí. A jestliže budete mít klid, můžete takové poklady magnetem z vody zase vytáhnout.

Contents

Postup lovu magnetem

Jak lovit poklady? Je to jednoduché. K oku magnetu na magnet fishing přivážete pevným uzlem speciální lano pro lovce pokladů. Vezmete si odolné rukavice a magnet na laně ponoříte na dno.

Potom lano na magnetic fishing vytahujete z vody, včetně magnetu. Přichytilo se k němu něco ze železa či oceli? Pokud zatím ne, zkuste to znovu, vhoďte magnet do vody třeba o kousek vedle. A příště můžete vyrazit zase na jiné místo.

Jednostranný nebo oboustranný magnet?

Základní typy magnetů jsou dva: Klasický jednostranný s nosným okem nahoře bývá o něco levnější a hodí se třeba pro spouštění do staré studny.

Silnější oboustranné magnety na magnet fishing mají dva závity na nosné oko. Můžete je přišroubovat shora jako u jednostranného magnetu, anebo z boku. To je dobré pro případ, kdy magnet táhnete po dně. Magnet má dvě magnetické strany a šance na úlovek se tím zvyšují.

Co se dá magnetem najít?

Z hlubin rybníka, řeky, jezera i městské stoky můžete vylovit staré kusy kamen, trubky, ráfky kol nebo utopené bicykly. Občas se podaří najít i munici nebo dokonce střelnou zbraň. Takový nález ale hned hlaste policii, může být životu nebezpečná nebo pocházet z trestné činnosti.

Někteří borci z vody vytáhli i trezor. Většinou ale už prázdný.

Další vhodná výbava pro magnet fishing

Co dalšího se vám pro lov pokladů hodí? Vhod přijde plastový kýbl na možné úlovky. Je dobrý i na mokrý magnet a lano, které pak doma opláchněte čistou vodou a nechte volně usušit. Do kapsy si strčte antibakteriální gel na ruce a také mobil nebo foťák na záznam nálezů.

Kde čerpat tipy a pořídit výbavu na magnetický lov

Návody, postupy, rady seženete například na blogu Magnetik.cz, výbavu pořídíte na e-shopu Unimagnet.cz. Jsou tam k dispozici silné a odolné magnety, lana pro lovce pokladů i rukavice.

Úspěšný lov!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*