Jak pečovat o nové tetování?

Chystáte se nechat si zkrášlit tělo pomocí tetování a přemýšlíte, jak bude probíhat následná péče? Připravili jsme pro vás několik rad, které vám pomohou!

Je opravdu mnoho způsobů, jak se starat o své tetování. Každý preferuje něco jiného a každý způsob má své výhody i nevýhody, což je potřeba si na samém počátku uvědomit. Jaká metoda je tedy dle nás ta nejlepší?

Contents

Odstraňte fólii, omyjte a nechte v klidu

Ochrannou fólii z tetování doporučujeme odstranit po dvou až šesti hodinách. Následně tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem. Poté lehce osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama, jinak riskujete zanesení infekce do čerstvého tetování, což opravdu není nic příjemného. Po osušení nechte tetování několik dalších hodin v klidu, a to nejlépe přes noc, překryté čistým oděvem. V tuto dobu si totiž vytváří ochrannou vrstvu a následující den nebude tolik citlivé. Ráno tetování opět omyjte vodou a mýdlem a osušte.

hipster-869222_640

Mažete? Méně je mnohdy více!

Doporučuje se tetování mazat slabou vrstvou nějakého hojivého krému a opakovat to dvakrát až čtyřikrát denně. Dejte si ale pozor, jelikož v tomto případě je známo, že méně je mnohdy více. Nadměrné mazání nového tetování může způsobit jeho mokvání či výskyt vyrážky a pupínků. Dbejte tedy na to, aby vrstva krému byla slabá, ale byla. Pokud totiž tetování namazat zapomenete, dojde k jeho vysušení, což může způsobit předčasné popraskání stroupků.

Stroupky neloupejte ani neškrábejte!

tattoo-376821_640Během hojení se na tetování mohou vyskytnout stroupky. Ty v žádném případě neloupejte ani neškrábejte! Naopak začněte ve druhém a třetím týdnu tetování natírat výživným pleťovým krémem, a to až do té doby, dokud nedojde k úplně regeneraci pokožky.

Čemu se vyvarovat?

V prvních sedmi dnech se vyhněte koupání, saunám, slané vodě i náročným sportovním aktivitám. Po dobu 24 hodin od dokončení tetování nekonzumujte alkoholické nápoje a celkově je omezte po dobu léčebného procesu. Tetování namáčejte co nejméně a vyvarujte se opalování alespoň po dobu jednoho měsíce.

Čím lépe se o své tetování budete starat, o to déle vydrží krásné a dokonalé. Myslete na to a nepodceňujte počáteční ani průběžnou péči!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*