Jak investovat do zlata a stříbra?

Napadlo vás už někdy, že byste investovali do zlata a stříbra, ale nápad jste ihned zavrhli, protože nejste zrovna dvakrát zkušení investoři a netušíte, co všechno by to obnášelo? Tak čtěte dál. Investovat do zlata a stříbra může naprosto každý, je to zcela jednoduché.

Investiční zlato a stříbro jsou vhodným způsobem, jak uložit své peníze. Jejich cena stabilně roste, což je celkem pochopitelné vzhledem k tomu, kde všude se využívají. Jako první vás nejspíš napadnou šperky, ale uvědomte si, že zlato je také v mnohých elektronických součástkách. Například ze základní desky Shuttle AV40V12 V1.2 lze získat 30 g zlata. Zásoby těchto drahých kovů přitom nejsou nevyčerpatelné, jednoho dne budou mít tedy ještě daleko vyšší cenu.

Vyberte si mince a slitky

Do zlata i stříbra lze investovat nepřímo přes koupi akcií firem, co se zabývají jejich těžbou, a jinými podobnými způsoby. Většině investorů se však osvědčilo koupit si skutečné zlaté mince či investiční stříbrné slitky. Můžete je pak mít ve fyzické podobě u sebe (slitky vyšších hodnot je vhodné skladovat v trezoru) a snadno je kdykoliv prodáte.

Jestli zvolit raději zlaté a stříbrné mince nebo slitky, je jen na vás. Ve finále je to jedno, možná bude lepší orientovat se dle toho, kolik peněz chcete investovat. Dají se sehnat zhruba od tisíce korun až po desetitisíce.

Nakupte přes internet

Nemusíte složitě hledat obchodníky, od nichž byste mohli investiční zlato a stříbro nakoupit. V ČR a na Slovensku působí renomovaná společnost AuPortal, která provozuje i webové stránky www.auportal.cz. Tam si můžete vybrat, do čeho byste chtěli investovat, a objednat si to rovnou přes internet, jako když objednáváte cokoliv jiného z e-shopu. O kvalitu se strachovat nemusíte, spolupracují pouze s předními dodavateli.

Stejně snadné jako nakoupit je také zlato a stříbro zpětně prodat. AuPortal je vykupuje, avšak s prodejem nebudete mít problém ani jinde. Drahé kovy jsou ceněné všude po světě.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*