Hlídání dětí – jak si vybrat správnou pomocnici?

Doba, kdy děti hlídaly babičky, už dávno pominula. Jak se prodlužuje doba odchodu do důchodu, stává se, že děti mají stále víc a víc pracující babičky a dědečky. Takže času na hlídání vnoučat moc není. Rodiče však hlídání potřebují, ať už nemohou jít vyzvednout děti ze školky, z družiny nebo z kroužků. Chodí do práce, a když rodina opravdu nemá peníze nazbyt, často nemohou pracovat jen na půl úvazku.

Paní na hlídání

Občas vám může pohlídat sousedka nebo vyzvednout dítě ze školky vaše kamarádka, ale v konečném důsledku budete potřebovat někoho, kdo pomůže, když to bude potřeba. Můžete se obrátit na studentky, které si hlídáním dětí velmi často přivydělávají ke škole. Sáhnout můžete také například po starší paní v okolí, která vnoučata nemá, nebo jsou daleko. Tyto ženy mnohdy rády vypomůžou a nějaká ta korunka k důchodu se jim také bude hodit.

Agentura nebo doporučení

Můžete vlastně volit ze dvou možností. Zajít do agentury, které disponuje prověřenými zaměstnanci, kteří tuto práci mohou jednoduše odvádět. Pokud to není zrovna váš styl, pak můžete poprosit své přátelé nebo známé, kteří mají nějakou zkušenost s paní na hlídání. Mohou vám dát kontakt a vy už se tak můžete domluvit na první schůzce.

První seznamovací schůzka

První schůzka by měla proběhnout u vás doma, přeci jen, budete v prostředí, ve kterém se cítíte nejlépe. Je dobré zjistit, jak se dotyčná jmenuje, kolik jí je, kde bydlí, vzít si její telefonní číslo, pokud jej už nemáte. Dále zjistěte kvalifikaci, zkušenosti, kde pracovala předtím a mnoho dalšího, co vás zajímá. Ptejte se na přístup k výchově, co by dělala, kdyby se ocitla v nebezpečné nebo kritické situaci, přeci jen svěříte své dítě cizí osobě. Následně je dobré dát na svůj instinkt. Pokud se vám něco nelíbí nebo si nejste jistí, raději se obraťte na někoho jiného.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*