Nízkonákladové dopravní prostředky

Máte rádi cyklistiku, jen nemáte potřebnou kondici? Nebo hledáte vhodné kolo pro svou babičku? Pořiďte si elektrokolo nebo skútr, kteří Vám přepravu oproti klasickému kolu velmi urychlí a navíc ušetří spousty Vaší energie a také ušetříte za benzín. Používání těchto malých dopravních prostředků je dnes ve světě velmi oblíbené, ale také u nás jejich využívání a prodej stoupá.

Kladete-li si otázku, co ona elektrokola vlastně jsou? Elektrokolo, elektronické kolo nebo můžeme také říci elektronicky asistované kolo či e-bike. Jedná se tedy o jízdní kolo, jaké všichni známe, které má navíc elektromotor. Ten za pomoci šlapání pohání kola, tudíž také využívá lidskou sílu. Jízda na tomto kole je tak nenáročná a pomůže nám urychlit naší cestu. Elektrokolo ovšem musí také splňovat normy a omezení EU. Výkon motoru je omezen na 250 W, a u nás je povinné odpojit podporu motoru při dosažení rychlosti vyšší jak 25 Km/h. Elektrokolo má oproti klasickému kolu tu výhodu, že Vás opravdu lehce vyveze do kopce, ale když si asistenci motoru nepřejete, můžete jí jednoduše vypnout. Oproti skútru má naopak zase tu výhodu, že je podstatně lehčí, můžeme s ním i po cyklostezkách nebo na místa, kde bychom se se skútrem nevešli.

elektrokolo

Dalším menším a velice oblíbeným dopravním prostředkem je také již výše zmiňovaný skútr. Skútry jsou oproti elektrokolům mnohem silnější. Jedná se o tzv. jednostopé vozidlo, které se podobá motocyklu. Má malá kola a nízkoobjemový motor nebo elektromotor. Typické pro skútry je, že řidič na něm sedí snožmo, jako na židli a je vhodný také pouze na přepravu na menší vzdálenosti. Od roku 2013 již není třeba řidičský průkaz ani pro silnější skútry. Skútr může sloužit také i jako módní doplněk, na trhu máme na výběr opravdu z mnoha druhů, ale také barev. Nevíte, zda volit elektrokolo nebo skútr? V tomto rozhodování Vám může pomoci reportáž, kterou najdete zde a pak už je jen na Vás, který si vyberete.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*