Ne každý má to štěstí, že mu nohy vydrží sloužit po celý život. Stále více lidí se trápí tím, že je dolní končetiny neposlouchají a ve stáří potřebují invalidní vozík. Někteří lidé jsou na vozík upoutáni po celý život, jiné na vozík dostane úraz. Dostali jste se do situace, kdy potřebujete sehnat kvalitní vozík pro sebe nebo pro někoho blízkého? Poradíme, čemu se při výběru věnovat i s tím, jak získat příspěvek na nákup od vaší zdravotní pojišťovny.
Kritéria výběru invalidního vozíku
Nejdůležitější je pohodlí. Invalidní vozík musí jeho uživateli vyhovovat ve směr směrech. Pokud bude osoba užívat vozík jen doma, určitě postačí základní mechanický model. Pro pohyb po městě či v terénu je lepší volit invalidní vozíky elektrické. U nich je třeba klást důraz na způsob ovládání, musí to jít lehce a bez omezení. Důležitá je také kvalita kol či provedení polstrování sedadla. Vhodným doplňkem jsou pásy, aby člověk z vozíku nevypadl. Pozor také na bezpečnost. Je žádoucí, aby měl invalidní skútr světla a odrazky, aby byl dobře viditelný pro ostatní účastníky dopravního provozu.
Půjčit a poté koupit?
Každému může vyhovovat jiný typ vozíku, proto je výhodnější, když prodejce nabízí půjčení vozíku. Tuto službu přináší například společnost KrosMedical, která působila od roku 2008 v Nizozemsku a dostala se také na český trh. KrosMedical vyrábí invalidní vozíky, invalidní skútry a další pomůcky pro handicapované a nemocné osoby. Kromě prodeje nabízí právě i půjčovnu. Vozík je možné si půjčit na minimálně týden. Společnost prodává vozíky online s rychlým dodáním. U KrosMedical koupíte nové i použité invalidní vozíky.
Jak si poradit s příspěvkem?
Většina českých pojišťoven nabízí klientům příspěvek na invalidní vozík. Vždy je důležité, aby vozík předepsal lékař jako nezbytnou zdravotní pomůcku. Pojišťovna vám příspěvek nevydá, když si koupíte vozík bez doporučení lékaře. O příspěvek musíte požádat na pojišťovně skrze její formulář.
Leave a Reply