Vzdělání ze školy nestačí

Už dávno jsou pryč doby, kdy stačilo mít maturitu ze střední školy, a byli jste žádaným zaměstnancem. Dneska musíte umět něco víc a ukázat, že máte něco víc, než pouze papír o studiu na škole. Týká se to jak studia na střední, tak i na vysoké škole. Jak tedy dokázat potenciálním zaměstnavatelům, že jste přesně ten, koho hledají?

Udělejte si certifikát na cizí jazyk

Nejvhodnější je udělat si certifikát dokazující úroveň vašich jazykových znalostí ke konci střední školy, kdy byste jazyk měli umět na dostatečné úrovni (minimálně B2) a máte ho ještě v čerstvé paměti. V dnešní době jsou i certifikáty poměrně časté, a pokud jste dobří, zkuste se pokusit získat certifikáty z více jazyků, protože angličtina je už opravdu samozřejmostí a nad certifikátem pouze z angličtiny se nikdo na zadek neposadí.

Choďte na stáže

Během studia využívejte volný čas a choďte na stáže. Nejen, že to bude dobře vypadat ve vašem životopise, ale naučíte se i něco nového a možná se z vás ze stážisty stane zaměstnanec v dané firmě. Existují i jiné stáže. Například vědecké stáže, nebo účast na různých výzkumných projektech. Chodit na stáž během střední školy není až tak časté a účastnit se stáže na vysoké škole je téměř povinnost.

Tip: Patřilo mezi vaše předsevzetí také úspěšné dokončení vaší VŠ? Využijte možnosti spolehlivého a anonymního vypracování seminárních prací, případně vypracování podkladů bakalářské práce.

Získávejte zkušenosti na brigádách

Většina stáží bývá neplacená a pro přivýdělek jsou vhodné brigády. Využijte tedy volný čas a prázdniny pro získávání nových zkušeností na brigádách. Naučíte se něco nového a vyzkoušíte si různá zaměstnání. Díky tomu si rozmyslíte, co byste chtěli v budoucnu dělat a naopak, co skutečně dělat nechcete. Získáte tak skvělou motivaci, jak na sobě dál pracovat.

Buďte aktivní a choďte novým příležitostem naproti

Skvělé příležitosti vám jen zřídkakdy spadnou přímo do klína. Budete je muset hledat a snažit se prosadit. Neustále vzdělávání, zkoušení nových věcí a snaha být každý den o něco lepší, je cesta za úspěchem a ke splnění vašich snů. Navštěvovat každý den vzdělávací institut bohužel nestačí a se životem se budete muset poprat sami a sami se přes vlastní chyby naučit, jak dosáhnout úspěchu.

Snaha být nejlepší v daném oboru se vám jistě vrátí adekvátním finančním ohodnocením a spokojeností se sebou samým. A pokud díky tvrdé práci a snaze dosáhnete toho, že budete dělat to, co vás baví, vyhrajete jednu z velkých životních bitev.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*