Víte jak prát správně prádlo?

Praní prádla není žádná složitá věc. Jako vše ostatní, má však i praní svá pravidla. Jak tedy prát prádlo správně, aby plnilo stále svoji funkci, mělo dlouho zářivé barvy a původní tvar? To se dozvíte v našich dnešních tipech na praní, které vás naučí prát prádlo jako profíci.

Třídění barev

Ještě před tím, než začnete prát prádlo, vždy jej roztřiďte na bílé, světlé, tmavé a barevné prádlo. Zvlášť také perte džínové oděvy, jemné oděvy a dětské oblečení. Na každý typ prádla používejte speciální přípravky, které zaručí jejich stálé barvy i tvar. Vždy myslete na to, že čím podobnější barvy spolu perete, tím méně z barevnosti oděvů ztrácíte.

Jemné a dětské prádlo

Máte své oblíbené letní šaty, kašmírový svetr nebo hedvábnou halenku? Vždy je perte zvlášť na program, který je určen na jemné prádlo. K tomuto účelu používejte také jemný prací gel, který je vhodný na náchylné materiály a jemné textilie. Speciální zacházení si také zaslouží dětské prádlo. Oblečení pro miminka je vždy lepší prát na vyšší teploty, ideálně na 60 stupňů. Na toto prádlo také omezte aviváž, která by dětskou pokožku podráždila, a používejte prací prostředky, které jsou určeny dětem.

Správný program

Abyste se mohli spolehnout na to, že se prádlo dobře vypere, určitě si pořiďte kvalitní automatickou pračku, která disponuje několika pracími programy. Skvělá je například pračka Orava WMO-610, která pojme až 6 kg prádla a nabízí 15 programů, mezi které patří bavlna 90 °C, bavlna 60 ° C s předpírkou, bavlna 60 °C, bavlna 40 °C, ekologické praní, rychlé praní, eco 20 °C, syntetika 60 °C, syntetika 40 °C, studené praní syntetiky, jemné prádlo 30 °C, vlna 30 °C, přemáchání, odstřeďování a vypouštění! Pračka je plněná zepředu. Proto je vhodná i do skromnějších prostor. Pračka Orava WMO-610 má maximálně 1000 otáček za minutu a tři klasické násypky. Zapadá do energetické třídy A++. Pračka má i skvělou cenu 6 499 Kč a zakoupit si ji můžete na internetovém obchodě www.orava.cz.

Skvrny

Pro vyprání odolných skvrn si pořiďte kvalitní odstraňovač skvrn, který vám pomůže od rtěnky, rajčatové omáčky i zelených kolen od trávy. Těsně před praním na tyto skvrny naneste speciální přípravek, který nechte 10 minut působit. Zvýší se tak jeho účinnost než při pouhém praní. Skvrny můžete před praním také potřít mýdlem a předeprat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*