Vertikální zahrady

Mít zelenou zahradu přímo v místnosti nemusí být nereálným snem. Na stěně obývacího pokoje či vstupního prostoru administrativních budov, recepcí hotelů nebo v kanceláři, tam všude si můžete pořídit zelenou stěnu. Společnost Jungle Interiors nabízí toto speciální aranžmá, kterým si můžete ozvláštnit a příjemně zpestřit téměř jakýkoliv prostor. Dokonce nemusí být ani dostatečně prosvětlen přirozeným denním světlem, jelikož součástí instalace zelené vertikální zahrady je i speciální umělé osvětlení.

Co jsou vertikální zahrady

Jedná se o speciální instalaci živých rostlin na stěnu nebo i strop. Vytvoří se tak zajímavý designový prvek, který v místnosti navozuje i příjemné klima a v zimním období skvěle imituje přírodu. Do vertikálních zahrad se používají takové druhy rostlin, které odpovídají výtvarnému záměru a které jsou pro daný prostor nejvhodnější. Nejčastěji jsou to rostliny plazivé nebo převislé, ale například ve vstupních halách se uplatní zejména rostliny rostoucí do výšky.

Zelena-stena-Certicon2

Jak na to

Chcete-li si pořídit zelenou stěnu do svého interiéru, je nejjednodušší obrátit se na společnost Jungle Interiors. Tato firma se specializuje na prodej a pronájem okrasných rostlin a květin, na jejich údržbu, dále na navrhování a realizaci zahrad včetně zahrad vertikálních. Vertikální zahrady jsou v posledních letech čím dál ve větším kursu, především v souvislosti s městským způsobem života a přibýváním administrativních a obchodních center. Nejen velké prostory, ale i malé byty lze vertikální zahradou zkrášlit, ale také zlepšit klima díky zvýšení vzdušné vlhkosti. Toto řešení je výhodné zejména pro byty s ústředním topením, kde bývá suchý vzduch. Živé zelené rostliny ve vertikální zahradě přispějí k ozdravění a provlhčení ovzduší mnohem přirozeněji, než všechny zvlhčovače, osvěžovače či odpařovače.

Volvo-zelena-stena-2.9.13-1-

Podmínky

Vertikální zahrada vyžaduje speciální umělé osvětlení, díky kterému jednak vynikne plastičnost zelené stěny, a jednak se zajistí dostatek světla, které rostliny potřebují více než vodu. Důležité je to především v zimě a při zamračeném počasí. Dalším předpokladem kvalitního růstu roslin v zelené stěně je odborná údržba, zahrnující automatické zavlažování, prostříhávání a kontrola možného výskytu chorob či škůdců. Tuto službu společnost Jungle Interiors rovněž nabízí.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*