Tipy na vánoční výzdobu typických českých Vánoc

Těšíte se na Ježíška? Na pultech obchodních řetězců se už zase objevují čokoládové figurky a kolekce na stromeček, což je neklamné znamení, že Vánoce už se blíží. Je nejvyšší čas začít chystat výzdobu, plánovat pečení cukroví a nakupovat dárky, abyste o svátcích mohli odpočívat.

Pokud si letos chcete užít typické české Vánoce se vším všudy, začněte s přípravami s předstihem a nezapomeňte na známé tradice.

Contents

Vánoční výzdoba inspirace

Toužíte-li po Vánocích podle českých tradic, zapomeňte na figurky Santa Clause a jeho sobů a nevěšte ponožky na komín. U nás jsou svátky vnímány více křesťansky, za jejich symboly jsou považováni andělíčci, Ježíšek a kometa, která podle legendy visela nad chudou stájí v Betlémě. Světlo hraje o Vánocích obzvlášť důležitou roli.

Nezapomeňte na vánoční osvětlení

Dříve lidé zdobili své domy svíčkami, velkými svícny a petrolejkami. Dnes používáme světelné řetězy, svítící hvězdy, celé osvětlené stromečky, blikající obrázky a jiné vánoční osvětlení. Instalují se venku i v interiéru a vytváří pozoruhodně slavnostní atmosféru.

Jak ozdobit stromeček

Základem jsou opět světýlka. Záleží jen na vašem vkusu, zda použijete barevné či jednobarevné řetězy, každopádně si kupte LED vánoční osvětlení. LED světýlka totiž mají dlouhou životnost a jsou odolnější proti častému zapínání a vypínání.

Kromě řetězů si přichystejte také baňky, figurky nebo slaměné ozdoby.

Typické vánoční pokrmy

Na Štědrý den byste měli nachystat rybí polévku, kapra a bramborový salát. Kromě této klasiky k Vánocům neodmyslitelně patří cukroví. Nastudujte tedy recepty na vánoční cukroví a upečte vanilkové rohlíčky, linecké, biskupský chlebíček, vosí hnízda a další známé speciality.

Nezapomeňte na lidové zvyky

Máte-li doma malé děti, neochuďte je o staré lidové zvyky. Zkuste s nimi rozkrojit jablíčko, lít olovo či pouštět lodičky z vlašských ořechů. V dospělosti na to určitě budou vzpomínat.

V dnešním globálním světě je sice těžké nepodlehnout kouzlu Santa Clause, ale udržet si své tradice stojí za to.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*