Školení řidičů

Všichni profesionální řidiči jsou ze zákona povinni absolvovat každý rok celkem 35 hodin školení řidičů. To vše za účelem zlepšení jejich znalostí, kvalit a také bezpečnosti samotné přepravy. Kromě tohoto základního je však v případě převozu rizikového materiálu nutné absolvovat i ADR školení, které je uzpůsobeno právě povaze převážené látky. Ve všech případech nabídne bohatou nabídku kurzů Česmad Bohemia, a všechny aktuálně dostupné pravidelné školení řidičů si lze prohlédnout na webu ProDopravce.cz. Samozřejmě jsou po celou dobu roku aktualizována.

Výsledkem školení ADR je speciální průkaz

Všichni řidiči, kteří mají v plánu nastoupit právě na převoz nebezpečných látek, musí ono školení absolvovat. Vše samozřejmě začíná tím základním, které je možné dále rozšířit, a to třeba na převoz výbušných, nebo radioaktivních látek. Stejně tak je ADR pro řidiče nutné i v případě jízdy s cisternou. A v mnoha případech by se měla vykonávat i u dalších osob, jako třeba závozníků, nebo pracovníků v objektech, kde se daná látka nakládá či vykládá. A díky poměrně široké škále školících míst tak není problém si dané školení absolvovat velmi rychle a relativně snadno.

Školení navazuje na evropskou dohodu

Dané školení se samozřejmě nutně netýká pouze naší země, jelikož dohoda ADR je evropskou dohodou o přepravě nebezpečných věcí, a tak má školení ADR pro řidiče za úkol dbát na větší bezpečí, a to nejenom na silnicích, ale také na větší bezpečí samotného řidiče a dalších, kteří s danou látkou přijdou do styku. Pro řidiče je tak zmíněný průkaz naprostou nutností. A pokud tedy i vy aktuálně potřebujete profesní školení řidičů, a to jak ve svém základu, tak i v tomto rozšíření, na výše uvedeném webu najdete právě aktuální nabídku, která je pro členy Česmad Bohemia také finančně zvýhodněna, což je pro každého řidiče zcela jistě velké plus.


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*