Google Glass

Jakmile světový gigant Google představil svůj unikátní projekt Google Glass, strhla se obrovská vlna pochvalných a obdivuhodných reakcí. Mnoho lidí samozřejmě obdivovalo, kam až technika může zajít, jelikož tento projekt je skutečně naprosto obdivuhodný. Pokud jste o Google Glass ještě neslyšeli, pojďme si je blíže představit

Jak už vyplívá se samotného názvu, jedná se skutečně o brýle. Ty však nebudou nijak ledajaké, ale budou mít neustálé připojení na internet. Měli by tak kompletně nahradit váš smartphone, jelikož vše potřebné se vám bude zobrazovat skutečně přímo před očima. Měli by tak mít celou řadu funkcí, jaké má právě váš telefon. Jednou z těch nejužitečnějších bude možnost nalézt cestu přímo tam, kam potřebujete. Aby to bylo co nejvíce jednoduché, budou se Google Glass ovládat jak jinak než hlasem. To však není jediná funkce, kterou nabízejí. Pohodlně si budete moci naplánovat schůzku, zobrazí přátele na sociálních sítích, nebo jednoduše zobrazí aktuální zprávy z celého světa. Součástí by měla být paměť o velikosti 16 GB, HD rozlišení nebo také vestavěný fotoaparát. První kusy této převratné novinky aktuálně testují vývojáři.

GoogleGlass_15

 

Ačkoliv brýle ještě nejsou oficiálně v prodeji, již se na ně vyvíjí celá řada zajímavých aplikací. Ty samozřejmě Google pravidelně sleduje a některým z nich nedává volný průchod. Mezi takové patří například systém pro rozpoznávání obličejů nebo aplikace umožňující prohlížení erotického obsahu. Aby další podobné aplikace nevznikali, přidal Google do svých podmínek několik dalších zákazů. Ty se netýkají jenom zmiňované pornografie, ale i projevů nenávisti či bezdůvodného násilí. Ačkoliv si řada uživatelů myslí, že by mělo být zcela na nich, co si na Google Glass zobrazí, Google je zřejmě zcela jiného názoru a vývojářům tak nezbývá, než ho respektovat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*