Připravte se na cyklistickou sezónu výběrem kvalitního oblečení

O tom, že pravého cyklistu dělá především jeho sportovní duch, se není třeba přít. Cyklista musí v první řadě svůj sport milovat. No, a když už má člověk nějakou činnost rád, tak si ji chce pochopitelně užít v maximální možné míře. Kvalitní cyklistické oblečení je tedy základním předpokladem pro pohodlnou a zároveň i bezpečnější jízdu.

Každý, kdo může z vlastní zkušenosti porovnat jízdu v obyčejném tričku a v cyklistickém dresu, potvrdí, že rychlost odvádění potu od pokožky a také rychlost schnutí jsou jednoznačnými argumenty pro cyklodresy a jejich pořízení. Jestliže má však dres sloužit stoprocentně, musí být vyroben z kvalitního materiálu. Obecně se nejvíce doporučuje polyamid nebo polyester. Přidanou složkou bývá také elastan.

Dnes jsou nejvíce v trendu cyklistické sestavy. Komplet obsahující dres a kalhoty působí velmi esteticky a sourodě. Oblečení je univerzální, tudíž představuje dres pro muže i ženy a stejně tak panské i dámské cyklistické kalhoty. Kromě jeho užití v letní sezóně může také ideálně doplňovat zimní cyklistické oblečení, jelikož skvěle funguje jako podkladová vrstva.

Jestli to s cyklistikou myslíte opravdu vážně, měla by tomu odpovídat i vaše výbava. Nikdo není neomylný a i vám se může přihodit nečekaný pád. Jeho důsledky výrazně zmenšíte, budete-li mít cyklistické rukavice. Požitek z jízdy ovlivňuje mnoho faktorů, jedním z nich je počasí. Není zrovna příjemné, pokud vám do očí svítí prudké slunce nebo jste obětí silného lijáku. Užitečnou ochranou jsou v těchto případech cyklistické čepice. Ohrožení může znamenat i poletující hmyz, a jelikož zrak je pro bezpečnost jízdy primární, cyklistické brýle by měly být nesporně součástí vašeho sortimentu. Nepříznivé podmínky se budou snažit eliminovat také cyklistické návleky na nohy, které by v lepším případě měly mít protismykové pásky.

Neméně důležitá je vhodná cyklistická obuv. Kvalitní výkon vyžaduje přenos síly při šlapání a odvětrávání chodidla, proto jsou nezbytné speciální cyklistické boty. Pohodlnost jízdy dovrší vzdušné cyklistické ponožky, které dokonalým způsobem odvádějí pot.

Další cyklistické oblečení naleznete na adrese: www.proficyklodresy.cz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*