Postavte si vlastní rodinný dům

Vyřešení otázky vlastního bydlení většinou trvá i několik let. Osamostatňujeme se stále později, a tak není ničím výjimečným pokud pod jednou střechou bývají i tři generace. Pokud však přijde první dítě, zjistíte, že tento problém je třeba řešit. I v případě, že máte u rodičů dostatek místa, přece jen vyhledáváme více soukromí i pocit skutečně vlastního domova. Na tuto možnost bychom však měli myslet v předstihu a alespoň část potřebných financí našetřit. I v době dostupných a velmi rozšířených hypoték a půjček Vám tato částka jistě pomůže.

Finanční možnosti třeba brát v úvahu i při výběru samotného projektu. Těch je mnoho a určitě najdete ten pravý i za rozumnou cenu, je třeba na to mít trpělivost a ten správný katalog domů se širokou nabídkou. Kompromisům se však nevyhnete. S omezeným rozpočtem si prostě musíte stanovit priority. Pokud ušetříte na stavbě, můžete více investovat do vybavení. Stavbu je třeba vnímat jako celek a rozpočet si dobře naplánovat, nemůžete přece bydlet v nezařízeném domě.

Nábytek potřebujeme pro naše pohodlí , avšak stejně důležitá je i koupelna. Na její vybavení bychom neměli zapomínat, zejména proto, že potřebná sanita není levnou záležitostí. Vaší peněžence dá zabrat i jedna koupelna, ale ve většině domů si zařizujeme hned dvě. I zde tedy hledáme kde ušetřit, vyhledáváme tak nejlepší ceny i za vodovodní baterie. K rodinnému domu neodmyslitelně patří větší nebo menší zahrádka. Určitě tak oceníte nádrže na dešťovou vodu, ty jsou ideální pro zalévání zahrady.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*