Poradíme vám, jak můžete jako nováčci udělat nejlepší první kroky při kreslení obrazů

Obrazová kresba je velice obtížnou kategorií výtvarného umění, která mnohdy k opravdu dobrému ovládnutí vyžaduje dlouhé roky tréninku a zkoušení. Pro ty, kteří se ale dostanou do hloubky tohoto umění, se otevírá úplně nový výtvarný svět, kde vznikají nové možnosti, nové kombinace a nové varianty všeho.

Pokud se chcete také vy podívat do světa kresby obrazů a nemáte zatím zkušenosti, tak vám dnes pomůžeme. Nabídneme vám totiž několik rad, které vám pomohou s prvními krůčky.

Vybírejte oblíbené a známé barvy

I když plátno jako takové pracuje s barvami odlišně než různé druhy papírů, tak rozhodně počítejte s tím, že budete i u prozkoušených barev chvíli lehce tápat, než se dostanete do správného nastavení. Jenže spousta lidí dělá chybu, že se začátky rovnou sáhne na olejové barvy, nebo jiné podobné. Přitom jsou to barvy, které vyžadují zvládnutí obtížné techniky. Ideální variantou pro vás jako nováčky mohou být barvy na malování obrazů, které jsou na vodním nebo akrylovém základu.

Postavte se k malování „čelem“

Stojany na plátna nemají rozhodně jenom estetický efekt a rozhodně se také nejedná o způsob, jak si mohou umělci odpočinout při stání u plátna. Zcela naopak je stojan na malířské plátno jednou z nejdůležitějších součástí výbavy. Sami si vyzkoušejte, že když stojíte u plátna a nic vám nelimituje volnost pohybu a přístupu k obrazu, tak okamžitě dostanete mnohem větší množství možností, jak pracovat s obrazem a jak jej dostat ještě na vyšší úroveň.

Zapomeňte na staré štětce

Dost lidí dělá začátečnickou chybu, která nespočívá v ničem jiném než v ponechávání stále dokola těch stejných štětců. Na každou techniku, nebo druh barev, bychom měli vybírat odlišné druhy štětců. A to nejen podle vašich preferencí, ale hlavně podle specifikací, které jednotlivé barvy a techniky požadují.

Ideálně jsou štětce na malování obrazů dostupné také v kompletních sadách. Tam zjistíte, že se mohou lišit v celé řadě parametrů. Primárně se ale jedná o takové parametry, jako je délka vlasu, průřez štětcem nebo použitý materiál na samotný vlas štětce.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*