Operativní leasing představuje chytré řešení pro úspěšné lidi a podnikatele

V dnešní době máte celou řadu možností, jakým způsobem si zajistit financování v případě, že si chcete, případně musíte pořídit nový automobil. Jednou z nich je i takzvaný operativní leasing. Ne náhodou je v současnosti stále populárnější nejen u podnikatelů, ale rovněž u úspěšných lidí. Pro tento fakt se najde hned několik vysvětlení.

Běžný versus operativní leasing. Co vítězí?

V první řadě je dobré si ujasnit, co se pod pojmem operativní leasing skrývá. Běžný leasing je už dost dobře známý. Jako budoucí majitelé auta platíte pevně stanovenou měsíční platbu až do doby, než splatíte celou hodnotu vozidla, a to včetně akontace. Poté vůz přechází do vašeho osobního vlastnictví.

Jenže v tu chvíli už takovýto automobil zdaleka není nový, naopak se jeho stáří pohybuje v hodnotách, kdy už lze o vozu mluvit spíše jako o zastaralém. Pokud s ním navíc často jezdíte, je i značně opotřebený. Logicky tak výrazně ztrácí na své nominální hodnotě.

Právě proto vznikl operativní leasing. Ve sjednané době, jež se obvykle pohybuje kolem 5 let, také splácíte určitou částku každý měsíc. I u moderních vozů jde řádově o jednotky tisíc korun měsíčně. To ostatně dokazuje ukázkový příklad, jímž je operativní leasing VW, který nabízí společnost Driveto. Na konci smlouvy však vozidlo nepřechází do vašeho vlastnictví.

Mohlo by se to na první pohled zdát nevýhodné, ale opak je pravdou. Ihned si totiž můžete sjednat smlouvu novou. Díky tomu budete opět jezdit v novém automobilu, který splňuje přísnější kritéria z hlediska právních norem, je ekologičtější a má nižší náklady na provoz nežli starší automobily. Neustále tak máte možnost obnovovat svůj vozový park. To je výhodné nejen u fyzických osob, ale také u firem, které potřebují mít k dispozici větší počet automobilů. Náklady na početnější vozový park jsou přitom únosné, zatímco při koupi vozidel by se firma mohla dostat do finanční tísně.

Díky operativnímu leasingu máte po starostech s vyřizováním řady věcí

První velká výhoda je tudíž zřejmá. Tou další je fakt, že se prakticky o nic kromě doplňování pohonných hmot a dalších tekutin nemusíte starat. V rámci platby měsíčních splátek už je v operačním leasingu zahrnuté kupříkladu povinné ručení, havarijní pojištění, ale také poplatky za rádio či dálniční známku. Samozřejmostí jsou asistenční služby nebo pravidelný servis. To vše byste si v případě klasického leasingu či osobního vlastnictví auta museli zajistit úplně sami. Právě z těchto důvodů je operativní leasing tolik populární mezi úspěšnými lidmi a podnikateli.

Na koho se obrátit v případě zájmu o tuto službu?

Pakliže máte zájem o operativní leasing a chcete mít k dispozici kvalitní a moderní vozidlo, navštivte webové stránky Driveto.cz, kde naleznete aktuální nabídky na vozy několika oblíbených značek a jejich modelů.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*