Offshore podnikání: Ušetřete na daních a získejte další výhody

Zahájení podnikatelské činnosti v České republice sice není nijak výrazně náročné, nicméně podmínky tady přece jenom nejsou tak výhodné, jako je tomu v některých ostatních zemích. Na mysli máme především známé daňové ráje, které umožňují podnikání s minimem výdajů, jež by jinak samozřejmě musely být vynaloženy na daně. Nic ale není nemožné a i vy si můžete pořídit některou z offshore společností a začít startovat svou podnikatelskou dráhu. Jaké jsou výhody tohoto podnikání a co je třeba všechno řešit? Na to si odpovíme v následujících řádcích.

Minimální daňová zátěž

Legální daňová optimalizace. Přesně takto je možné pojmenovat stěhování konkrétní firmy z podnikatelského prostředí ve střední Evropě do některé ze zemí považované za daňový ráj. Mezinárodní společnosti takto mohou fungovat bez jakýchkoli komplikací, a navíc s minimálním daňovým zatížením. Někde v podstatě dosahují daně na takové částky, které jsou prakticky drobnými. Stabilní offshore společnosti tohoto využívají na maximum, a to i k vlastní ochraně podnikatelského subjektu.

Vysoká míra anonymity

Řízení mezinárodní společnosti není až tak složité. Nevyžaduje totiž jinak povinný audit, případně ukazování účetních dokladu tak, jak je tomu u stabilního podnikání v jiných zemích než daňových rájích. Offshore jurisdikce jsou do značné míry anonymní a registr dané společnosti podnikající v cizí zemi také není veřejný. Obecně se odhaduje, že ve světě je až 60 % veškerých finančních prostředků drže právě nepřímo v offshore společnostech spoléhajících na daňové ráje.

Každý stát je zcela specifický

Podnikání v cizích zemích je zcela specifické, přičemž některé státy neumožňují určité druhy podnikání. Na mysli máme především třeba specifické obchodování na Forexu, které není třeba na Seychelách povolené. Specifické podmínky jsou pro podnikání offshore na území Velké Británie a jiných zemí. I proto se vyplatí vsadit na profesionální společnost, která se o vás postará.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*