Oblečte si dres na kolo a vyrazte na cyklostezky pro horská kola

Kdo má vhodné cyklistické oblečení, ten nemá problém si na kolo vyrazit ani na podzim. Právě teď si to na kole užijeme nejvíce.

Také se svým horským kolem jezdíte zejména po vyasfaltovaných cyklostezkách? Na ty je celoodpružené kolo zbytečné. Pojďte si podzim užít na kole tak, jak se na majitele kvalitního „stroje“ sluší a patří – na lesních cyklostezkách, nebo dokonce na tratích pro singltrek. Tedy na stezkách speciálně uzpůsobených pro zážitek z jízdy na horském kole. Tyto cyklostezky buduje parta lidí, která vás na podobné zážitky skvěle připraví, i pokud jde o vybavení – od kola, před dres na kolo, rukavice na kolo či batoh.

Jak má vypadat cyklistické oblečení na podzim?

Určitě se nebojte, že vám bude zima. Dokonce nemusíte ani založit na půl roku klasický cyklodres do skříně. Stačí si pod něj obléct funkční dlouhé tričko, nahoru nasadit softshellovou bundu na kolo a pod cyklo kraťasy obléct sportovní leginy. A teplé cyklooblečení pořídíte i přímo. Na kole vás ale samozřejmě zahřeje především sportovní výkon, takže zas tak moc oblékání přehánět nemusíte. Na co ale určitě nezapomeňte je vhodné nepromokavé oblečení. V podzimních měsících nás déšť zastihne poměrně často, a přece nebudeme zůstávat doma jenom proto, že hlásí pár kapek na odpoledne.

Dobrý batoh na kolo je základem kvalitní výbavy

e-shopu tvůrců českých singltreků pro MTB najdete i unikátní sportovní cyklobatoh – je rostoucí a s páteřním chráničem. Jde o batoh na kolo, ale i pro další sporty, který umí růst s vašimi potřebami. K základnímu dílu lze snadným systémem pomocí zipů upevňovat další díky, a batoh tak zvětšit vždy dle aktuální potřeby. Výhodou batohu je rovněž to, že jde o model s páteřním chráničem, který je skvělým bezpečnostním prvkem pro každého, kdo si na horské stezce troufne i na více než opatrné popojíždění. I když opatrnosti není nikdy dost.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*