Nová generace dřevostaveb se stala vítaným trendem

Klasickou dřevostavbou jsou například sruby, které známe ze Skandinávie, nebo z drsné aljašské přírody. Ale i u nás se v minulosti stavělo hlavně ze dřeva. Dokladem jsou venkovské domy a chalupy, zejména v pohraničních oblastech, kde byl vždy dostatek stavebního materiálu, tedy dřeva z okolních lesů.

V dnešní době, která nabízí spoustu moderních stavebních materiálů a hmot, se na dřevo začínalo zapomínat. Tradici dřevostaveb obnovila společnost HP DOMY s.r.o., která nabízí celou řadu typů rodinných domků ze dřeva. Vybrat si můžete jednak v katalogu firmy, a jednak na stálé výstavě v areálu provozovny v Olomouci. Objednat dřevostavbu u této firmy si můžete nejen v olomouckém regionu, ale kdekoliv na území ČR. Může se jednat o typizovanou stavbu, ale také si můžete navrhnout dům podle svých představ. Ve spolupráci s architektem a pracovníky firmy si můžete nechat zrealizovat vlastní bydlení, odpovídající jak platným normám, tak vašim požadavkům.

Proč dřevostavba

Dřevostavby mají oproti klasickým stavbám z cihel, tvárnic a jiných materiálů mnoho výhod. Především je to rychlost výstavby a také přesnost daná snadnou opracovatelností dřeva. Bydlení v dřevostavbě je velice příjemné, útulné a také levné. Z hlediska současných požadavků na úspory nákladů na bydlení jsou dřevostavby považovány za nízkoenergetické stavby. Je to dáno menším prostorem, který se rychleji vytopí, a pokud majitel zvolí některý úsporný zdroj topení, může dosáhnout značných úspor na nákladech za topení.

MODERN4-4

K dalším přednostem dřevostaveb patří nízké pořizovací náklady a také absence jakýchkoliv škodlivin, které se vyskytují u jiných stavebních materiálů. Nespornou výhodou je vysoká míra tepelné a hlukové izolace. Celá stavba má také nízkou hmotnost, což je výhodou zejména na svažitých terénech, neboť dřevostavby neujíždí jako tomu může být u těžkých tvárnic a jiných klasických stavebních materiálů. I když mají dřevostavby nízkou hmotnost, je pozoruhodná jejich vysoká odolnost proti požáru a také otřesům.

Jaké známe typy

Základem dřevostaveb je většinou dřevěná konstrukce z opracovaných hranolů, která se vyrábí v provozovně firmy a poté se doveze na staveniště. U staveb na klíč jsou nejčastějším rozlišovacím parametrem difúzní otevřenost či uzavřenost stavby. Na výběr jsou různé typy a tvary rodinných domků, ovšem můžete si i sami vypracovat vlastní projekt, pokud k tomu máte potřebné znalosti a schopnosti, nebo to můžete učinit v součinnosti s techniky společnosti nechat si udělat dřevostavby Olomouc.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*