Metoda Feng Shui není celý klíč ke štěstí

Mnoho lidí si myslí, že je Feng Shui jakási zázračná metoda, která jim dopomůže k luxusní vile na břehu jezera, dokonalému partnerovi a záviděníhodné práci. Takto ovšem Feng Shui nefunguje.

Feng Shui je spíše o hledání a následném využití vhodné Qi energie v prostředí, která maximalizuje potenciál okolí vaší nemovitosti i uvnitř ní a posiluje kvalitu vašeho života. Existuje samozřejmě mnoho pozitivních přínosů Feng Shui, ale všechno, i toto taoistické učení, má své hranice.

Pokud energie Qi v prostorách pracuje ve váš prospěch, cítíte se lépe, jste více nabití energií, máte více motivace, déle udržíte pozornost, jste schopni správně reagovat na příležitosti, které se vám v životě naskytnou a všechny tyhle věci ve výsledku vedou k tomu, že se vám v pracovním i osobním životě více daří, lépe dosahujete svých cílů a navíc si uchováváte čistou mysl.

Využívání Feng Shui ale neznamená, že pro své štěstí nemusíte nic udělat. Nefunguje to tak, že se držíte základních pravidel organizace svého života a štěstí vám spadne do klína. Bez poctivé práce se prostě neobejdete, chcete-li něčeho dosáhnout a splnit si své sny.

Umění Feng Shui říká, že na člověka působí tři faktory – Nebesa, Země a Člověk.

Nebesa odkazují k osudu, životní cestě, která je nám už od narození dána. Ovlivňují ji hvězdy a energie Qi. Země se týká prostředí, v němž žijeme a pracujeme. Tuto část můžeme ovlivnit pomocí Feng Shui. Člověk odkazuje k jednání a rozhodování, která činíme den co den – vzdělání, touha, úsilí. Tuto složku ovlivňujeme my sami.

Někteří lidé se narodí a všechny tři faktory jsou jim nakloněny. Takoví lidé mohou být šťastlivci, kteří to někam dotáhli. Ale nezoufejte – Feng Shui vám může pomoct, pokud vytrváte, budete se správně rozhodovat a dbát na způsob svého jednání.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*