Měsíček lékařský a jeho zpracovávání

Měsíček lékařský. Krásná žlutá květina, která roste na mnoha zahradách. Jde o jednoletou bylinu, která se snadno pěstuje, takže její dostupnost je opravdu jednoduchá. Jde o léčivou bylinku, která pomáhá v mnoha problémech. Když se podíváte na krémy, které máte v koupelně, pak také můžete objevit krém s výtažkem z měsíčku lékařského.

Výroba domácího krému

Díky obrovským léčebným účinkům měsíčku lékařského je skvělý pomocník v mnoha ohledech. Krém si můžete vyrobit doma a následně jej dále využívat. Cenově je výroba krému poměrně levná záležitost a budete mít stoprocentně přírodní krém, do kterého přesně víte, co dáváte. Kvete různými barvami, všechny mají stejný léčebný účinek. Například čaj z měsíčku lékařského se využívá pro detoxikaci organismu, při nemoci střev, žaludku nebo tlustého střeva. Krém z měsíčku lékařského si vyrobíte doma i vy. Je to jednodušší, než si myslíte. Co budete potřebovat?

Co budete potřebovat:

  • 2 hrsti květů měsíčku lékařského, můžete využít i sušené
  • 50 g nerafinovaného bambuckého másla
  • 1 polévková lžíce kokosového oleje

Jak postupovat:

Připravte si vodní lázeň a dejte do ní bambucké máslo, které nechejte rozpustit. Přidejte k němu také kokosový olej a nechejte opět rozpustit. Vše pečlivě smíchejte a nasypte květy měsíčku lékařského. Tekutinu držte stále nad vodní lázní, aby máslo netuhlo.

Nechejte takto několik hodin a následně směs přeceďte přes čisté plátýnko. Přelijte do sklenice, nechejte vychladnout a uložte do lednice, kde necháte celý krém zatuhnout. Následně můžete začít podle vaší potřeby používat tento domácí a přírodní krém z měsíčku lékařského.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*