Manipulační technika: Jak vybírat tu správnou

V jakékoli firmě je zapotřebí buď v pravidelných intervalech, anebo jen občas převážet velmi těžká břemena a náklady. Řešit vše ručně, případně pomocí velkého auta by bylo přinejmenším neefektivní a pomalé. Právě proto se vyplatí vsadit na moderní manipulační techniku, která se vyznačuje vysokou kompaktností, rychlostí a efektivitou. Její výběr nemusí být vždy jednoduchý. Stačí se podívat na nabídku mnohých prodejců, která pojímá jak vysokozdvižné vozíky, tak i třeba ty paletové.

Vysokozdvižné vozíky v různých podobách

V současné době je nabídka vysokozdvižných vozíků velmi pestrá a vybírat lze podle několika kritérií. Tím prvním je logicky pohon daného modelů. Standardně se volí benzínové, které jsou optimální pro provoz uvnitř i ve venkovním prostředí. Není ale problém najít i ty, jež jsou poháněné stlačeným plynem. Jejich využití je spíše interiérové, jelikož se jedná o vozíky ne příliš velké a s poněkud nižší výdrží. Zajímavou volbou jsou i elektrické. V každém případě je zapotřebí volit k manipulační technice také správné příslušenství, a to radlice, lyžiny a jiné nedílné součásti těchto přístrojů. Jen tak získáte kompaktního pomocníka do nepohody.

Pestrý výběr paletových vozíků

Nakoupit do vaší firmy bude zapotřebí určitě i paletové vozíky. Některá břemena nemusejí být až tak objemná a k jejich složení stačí pouze menší vyvinutí síly. Tato prvotřídní manipulační technika je dobrá především v tom, že není nutné zabírat prostor velkým klasickým vysokozdvižným vozíkem. Na trhu existují buď standardní ruční modely se zdviží hydraulického charakteru anebo elektrické. Jdete-li pouze po ceně a nevadí vám minimální námaha, již je třeba vyvinout při práci s manuálním paletovým vozíkem, pak není nezbytné kupovat ty elektrické. Jestliže potřebujete komfort, vsaďte na ně. Nabízí mimo jiné i vyšší nosnost.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*