Levné založení firmy dnes není problém u všech tří cest

Chcete vlastní firmu a chcete ji levně? Pokud ano, podívejme se na hlavní tři postupy. Uvidíte, že dnes už se nejedná o nic drahého a finančně nedostupného. Může za to nejenom konkurence, ale také náš stát. Začneme tím, že se rozhodnete si firmu založit sami. V takovém případě je jasné, že budete muset zaplatit hlavně za tři důležité věci, jako je:

  • Živnostenské oprávnění
  • Notář
  • Příslušný kolek

Zatímco v minulosti byly dané sumy poměrně vysoké, nyní je situace zcela jiná. Hlavně díky několika zákonným úpravám došlo k tomu, že klasické založení firmy může vyjít jenom na pár tisícovek. Na druhou stranu stále nezapomínejte připočíst čas, který vás vše bude stát.

Vyplatí se nechat si firmu založit profesionálem

Druhá cesta je spojena hlavně s tím, že ušetříte čas. Sdělíte a předáte své požadavky a už si necháte společnost založit takzvaně na klíč. Toto zakládání společnosti je dnes velmi oblíbené. A jeho cena? Mnohem nižší, než dříve. Vliv na to má právě výše uvedené a s tím související povinné platby. Jelikož je v tomto oboru i celkem velká konkurence, berou si dané firmy spíše menší odměny, než tomu bylo dříve. I zde platí, že vám postačí třeba i pár tisícovek. Navíc řada firem nabízí i doplňkové služby, jako možnost většího kapitálu, nebo nabídnutí výhodného sídla.

Levné jsou i ready made společnosti

Co je důvod? Jak snížení samotných nákladů na založení, tak i to, že je v tomto oboru velká konkurence. I když může být prodej společnosti z daných popsaných metod nejdražší, nelze zapomínat na pozitiva, která to vyrovnají. Mezi hlavní rozhodně patří možnost rychlého přepisu, stejně jako sem patří možnost koupě starší firmy, která již má nějakou historii a tak i lepší postavení na trhu. To se hodí těm podnikatelům, kteří sice začínají, ale zároveň nechtějí vypadat jenom jako obyčejní nováčci.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*