Jak začít podnikat levně?

Je vstup do podnikání jakkoliv drahý? Rozhodně ne. Dá se totiž říci, že je tomu přesně naopak. Kdo chce v dnešní době podnikat a má hlouběji do kapsy, tomu jasně ukážeme, že to jde. A to nejenom když si chce firmu založit, ale i když si ji chce koupit. Pokud zvolíte možnost první, tedy založení, určitě se není nutné bát základního kapitálu. V minulosti to muselo být celých 200 000 Kč a tak bylo jasné, že takovou sumu dal dohromady jenom málokdo. A jak je tomu dnes? Došlo k poměrně výraznému obratu. Jako kapitál firmy může být použita třeba jenom jedna jediná koruna. A tu ve své kapse nebo peněžence jistě dokáže najít každý. Tedy i vy sami.

Kupte si firmu určenou k prodeji

Dnes stále poměrně velký hit, který už dávno není tak finančně nedostupný, jako tomu bylo v minulosti. V podstatě platí, že vlastní firmu lze mít už za několik tisíc korun českých. Tyto varianty se nazývají jako Ready Made společnosti a nejenom u nás jsou velmi poptávané. A jaké jsou důvody kromě toho, že ceny takových firem jsou nízký a přepis na nového majitele poměrně rychlý? Určitě nelze zapomenout na tato fakta:

  • Firma nikdy nepodnikala a má čistou historii
  • Společnost nemá ani dluhy, ani závazky
  • Lze pořídit firmu, která je i několik let stará

Nabídka je velká a pochopitelně není problémem u takto kupované firmy měnit třeba její název, podle svého uvážení.

Za sídlo není nutné platit tisíce korun

Mnoho podnikatelů si pod slovem sídlo společnosti představí klasikou kancelář s drahým pronájmem. Ani to nemusí být v dnešní době pravda. Jsou i jiné cesty, kterými je vhodné se vydat. O jaké se jedná? Je to virtuální kancelář. Doslova hit současné doby, které pochopitelně nadchne hlavně toho, kdo chce ušetřit. Její pronájem může vyjít na desítky nebo stovky korun měsíčně. K tomu přidejme i prestižní adresu, což je zajímavé plus této možnosti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*