Jak vybrat ten správný toner?

Došla vám v tiskárně náplň? Pokud ano, je třeba koupit novou. Nejprve je třeba zjistit, zda je vaše tiskárna inkoustová, nebo laserová. V prvním případě hledáte cartridge, v tom druhém tonery. A právě na onu druhou situaci se společně podíváme. Nejprve se podívejme na to, zda půjdete cestou originálu, kam se řadí třeba levné tonery Canon, nebo půjdete cestou alternativních verzí. Ty nevyrábí samotná značka, ale zcela jiná, často méně známá firma. Hlavním důvodem, proč je lidé volí, je:

  • Nižší cena
  • Dobrá kvalita tisku
  • Kompatibilita s tiskárnou

Dodejme však, že alternativní verze výrobce tiskárny málokdy doporučuje. To proto, že nedokáže dokonale ohlídat jejich kvalitu. I toto je třeba mít na paměti.

Zjistěte typ vaší tiskárny

To je krokem nejdůležitějším. Co by vás mělo zajímat jako první? Samozřejmě značka a konkrétní označení. Podle toho víte, zda kupovat originální tonery HP, nebo jinou značku. Správné označení najdete třeba na samotném štítku vaší tiskárny, stejně jako může být uvedeno například také na faktuře, nebo ve vaší objednávce. Jakmile správné označení máte, už stačí jenom zvolit, zda toner koupíte osobně, nebo využijete online nákup. My doporučujeme možnost druhou.

Jak najít kompatibilní náplň?

V kamenném obchodě sdělíte prodavači typ vaší tiskárny a on se o vše postará. Podobně to funguje i při online nákupu. Zde jednoduše uvedete typ tiskárny a vyjede vám škála možností. Například my nabízíme tonery Samsung, které jsou charakteristické tím, že řada typů je plně kompatibilních s několika verzemi tiskáren. Jakmile tedy máte jasno i v tom, jaký konkrétní model toneru zvolit, už vybíráte jenom jeho kapacitu, popřípadě také barvu. Moderní tiskárny dnes umí vyměnit jenom tu barvu, která vám skutečně došla. Díky tomu ušetříte jak při samotném nákupu, tak šetříte samozřejmě také i náklady na samotný tisk, který realizujete doma, nebo třeba v kanceláři.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*