Jak správně vybírat školní batohy

Prázdniny utekly jako voda a konečně tu máme září. S tímto měsícem se neodmyslitelně pojí návrat do školních lavic, což znamená jen jediné – nákup školních pomůcek! Zajímá vás, jak vybrat batoh? Pokračujte ve čtení a dozvíte několik rad.

Berte ohled na věk dítěte

To, že se s přibývajícím věkem potřeby dítka mění, ví asi každý. Stejné je to i s věcmi do školy, takže školní batohy je nezbytné přizpůsobovat aktuálnímu věku a třídě, v níž se potomek momentálně nachází. Je totiž velice zásadní rozdíl, jestli kupujete studentský batoh pro středoškoláka, nebo vybíráte školní batohy pro 1. stupeň.
Samostatnou kapitolou je školní aktovka pro prvňáčka. Předem se zeptejte třídní učitelky, jak velký objem knih a sešitů bude dítě každý den nosit, a svůj nákup tomu přizpůsobte. Každopádně volte pouze takové modely, jež budou mít pevně vyztuženou zadní část. Díky tomu předejdete vývojovým deformacím páteře. Taktéž jsou výborné i různé reflexní prvky, aby bylo dítě snáze vidět ve špatném počasí. Délka batohu by nikdy neměla přesahovat až na zadek!

Ptejte se, co se dítěti líbí

Bez ohledu na to, kolik let má vaše dítě, při výběru batohu se jej ptejte na názor. Přeci jen to bude ono, kdo s taškou bude celých 10 měsíců chodit. V případě, že už jsou vaši potomci starší, jistě si budou chtít prosadit to svoje, což je pochopitelné. Školní batohy pro 2. stupeň by určitě neměl zdobit potisk s princeznami, ačkoliv by si to maminka přála.
Jestliže hledáte poctivého českého výrobce školních pomůcek, vsaďte na firmu Stil. Školní batohy pro studenty zde koupíte za rozumnou cenu, navíc je mnohdy naleznete i v regálech papírnictví, kde se nachází dárkové zboží. Oproti konkurenci se produkty pyšní nízkou váhou. Taktéž zde zakoupíte velice oblíbené sety s jednotným designem, jež se skládají z batohu, penálu, boxu, zástěrky či peněženky.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*