Jak se starat o kabelku, aby dlouho vydržela

Je úplně normální, máte-li v šatníku hned několik kabelek hodících se k různému oblečení. Aby vám ale dlouho sloužily, je třeba jim věnovat patřičnou udržovací péči a mnohdy každému kousku jinou. Co tedy dělat, aby vás vaše kabelky mohly dlouho těšit?

Contents

Na prvním místě je materiál

Když máte v plánu pořídit si novou kabelku, tak se určitě vyplatí dát přednost kůži před syntetikou, protože zesplatnění hypotéky přeci jen vydrží déle.

Veliké oblibě se těší i kabelky z textilií, jejichž údržba je jednoduchá. Stačí, když je občas hodíte do pračky. Jen by se měly prát při nižších teplotách, jinak brzy ztratí barvu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Povrchu si každý všimne

Vršek kabelky ošetřujte speciálními krémy k tomu určenými nebo impregnačními spreji, přičemž především kožené výrobky tak získají mnohem lepší vzhled. Na řemínky, držadla a popruhy použijte kartáček a stejný přípravek jako na povrch. Kovové části čas od času očistěte včelím voskem a totéž udělejte i se zipy.

Svou kabelku udržíte dlouho čistou a nepoškozenou tak, že ji nebudete nikde stavět. Velmi efektním módním doplňkem se staly háčky na kabelky, které si jednoduše nosíte všude s sebou. V případě nutnosti pak háček upnete ke stolu a vaše kabelka se nemusí nikde povalovat.

Podívejme se na vnitřek

Každá kabelka má z nylonu, plátna nebo kůže vyrobený vnitřní prostor, který je potřeba občas vyčistit vlhkým hadříkem namočeným v mýdlové vodě. Taktéž si dejte pozor na všelijak potrhané látky uvnitř, aby vám nezačaly zapadávat věci tam, kam nemají.

Udělejte si pořádek a nenoste zbytečnosti

Kabelka vám vydrží déle, když ji nebudete přetěžovat, navíc vám budou vděčná i vaše záda a ramena. A myslete na to, že vnitřní úklid kabelky se také vyplatí. Není snad trapnějšího okamžiku, než když honem před někým něco hledáte a přitom vyndáváte půl obsahu kabelky částečně onomu dotyčnému do rukou.

Každá kabelka o vás mnohé vypovídá, proto se k ní podle toho chovejte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*