Co všechno se schovává pod pojmem domácí zdravotní péče?

Převazy ran, odběry krve, maximálně tak ošetření dekubitů? Ano, tyto základní úkony jsou také součástí domácí zdravotní péče. Tento způsob ošetřování však prošel obrovským vývojem. Domácí zdravotní péče je poskytována všem pacientům bez ohledu na věk. A specializované agentury zajistí nejen běžnou zdravotní péči ale také péči intenzivní. Pacientům tak může být poskytována například domácí fyzioterapie, domácí parenterální výživa, ale také  domácí hemodialýza nebo domácí umělá plicní ventilace. Určující je v tomto případě aktuální stav pacienta, a to zda domácí zdravotní péči doporučí ošetřující lékař.

Intenzivní péče v rámci pilotních projektů

Pod záštitou zdravotních pojišťoven jsou realizovány nové a nové pilotní projekty a do praxe domácího prostředí jsou tak zaváděny stále nové a nové služby. Všichni si moc dobře uvědomují důležitost domácí zdravotní péče. Ta má totiž spoustu benefitů. Nejen pro samotného pacienta, který je v lepší psychické pohodě, což prospívá rekonvalescenci a celkovému stavu, ale také jsou díky tomuto způsobu léčby uvolňována neustále potřebná nemocniční lůžka.

Špička v oblasti domácí zdravotní péče

Jedním z nejlepších poskytovatelů v oblasti domácí zdravotní péče, který poskytuje kompletní portfolio služeb od převazů, přes domácí parenterální výživu až po domácí hemodialýzu a domácí umělou plicní ventilaci, je pražská agentura ProCare Medical. Hlavní sídlo naleznete v Praze, ale jejich pobočky jsou rozesety po celé ČR a po domluvě se zdravotní pojišťovnou pacienta poskytují domácí zdravotní péči pacientům po celé ČR. Aby pacientům a jejich blízkým stonání doma ulehčili ještě více, nabízejí i převozy sanitou. Všechny podrobnosti najdete přehledně na www.procare.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*