Čím správně naplnit psí misku

Každý správný majitel by si měl uvědomit, že se psy je to stejné jako s lidmi. Správná životospráva a dostatek pohybu je základ pro zdraví a vitalitu vašeho čtyřnohého nejlepšího přítele. Pestrou a vyváženou stravou mu tak nejlépe zajistíte zdravé zuby, správné zažívání, krásnou srst a silnou imunitu.

Místo supermarketu navštivte raději chovatelské potřeby a krmiva

Z povahy supermarketů je jasné, že v rámci široké nabídky různého zboží, myslí i na domácí mazlíčky. Granule a konzervy pro psy jsou sice levné, ale jejich složení většinou obsahuje různé náhražky a glutamáty, které v žádném případě nesplňují potřebnou výživnou hodnotu. Navštívíte-li specializované obchody pro chovatelské potřeby a krmiva, podle složení snadno a rychle zjistíte, že kvalitní psí granule a konzervy pro psy, jsou úplně o něčem jiném než jen obiloviny, tuk a masová moučka.

Pejskovi bohatě stačí kvalitní granule a konzervy pro psy

Svého psa zbytečně nepodporujte v ochutnávání lidského jídla. Vše, co potřebuje, mu spolehlivě poskytnou granule pro psy, které mohou libovolně střídat s psími konzervami. Optimální krmná dávka vašeho mazlíka by měla obsahovat zhruba 30 % přijaté energie z bílkovin, 60 % z tuků a 10 % ze sacharidů. Granule pro psy by měly mít minimálně 16 % kvalitních bílkovin a více než 8 % tuku. Celkový obsah vlákniny by se měl pohybovat mezi 4 – 15 %, v granulích 6 – 8 % hmotnosti. Důležitý je také vyvážený poměr vápníku, fosforu, sodíku, draslíku, chloridů, hořčíku, železa, mědi, zinku, jódu a správné množství vitaminů. Dále jsou žádoucí také esenciální mastné kyseliny (omega-3, omega-6) a další látky. Některé granule dodávají psům také probiotika, glukosamin a chondroitin (doplňky pro výživu a obnovu chrupavek kloubů a vaziva) a různé přírodní byliny či ovoce a zeleninu.

Zákusek mu nejlépe nahradí psí pamlsky

I v případě, že chcete svému pejskovi přilepšit, volte místo lidských sladkostí raději psí pamlsky. Nemusíte mít strach, že si váš miláček nepochutná, právě naopak. Různé masové pamlsky nebo kosti z bůvolí kůže jsou skutečná psí lahůdka. Nezapomínejte ani na dentální pamlsky pro psy, které pomáhají jeho zubům případně vitamínové doplňky.

Kvalitní psí krmivo je ten nejlepší předpoklad pro dlouhý a spokojený psí život po vašem boku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*