Chcete se zalíbit všem? Není to nutné!

Existuje spousta lidí, kteří se snaží zalíbit se všem ve svém okolí. Snažíte se dělat vše, jen aby byli lidé v okolí spokojení a nadšení. A co vy? Vaše zdraví a vůbec váš život? Je dobré se smířit s tím, že z tohoto nemůže vzejít vůbec nic dobrého. Zalíbit se všem není jednoduše možné, takže pro vaše vlastní dobro, se na to vykašlete!

Není to možné

Ano, zalíbit se všem lidem ve vašem okolí je možná chvályhodné, ale je to veskrze nemožné. I když se o to budete pokoušet roky, najdete vždycky někdo, kdo vás zkrátka nebude mít rád, popřípadě komu nebudete sympatičtí. Známé přísloví „není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem“ je víc než pravdivé. I když budete ke všem lidem otevření, milí, otevření, příjemní a podobně, nikdy to nebude mít vliv na všechny lidi.

Nedejte na cizí názory

Máte ve svém okruhu přátele, o kterých víte, že vám vždycky dobře poradí a řeknou to, co si skutečně myslí? Na takovém názoru vám jistě bude záležet a toto přátelství budete pěstovat. A co názory ostatních lidí? Na těch nemusíte až tolik bazírovat. Když vám někdo řekne, že on by to tak neudělal, je to jeho volba. Vy máte svůj život, své zásady a je jen na vás, jak svůj život budete žít.

Nebudete šťastní

Spousta lidí bere mínění druhých hodně vážně a nedělá to či ono, protože co by tomu řekli lidi. Co by řekli? Není to ve skutečnosti tak trochu jedno? Ať si říkají, co chtějí. Zbavte se tohoto zlozvyku a budete šťastnější. Štěstí totiž vychází z vás, z vaší vnitřní jistoty, síly, víry, ne z toho, co si o vás myslí lidé okolo vás.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*