Autonomní vozidla mají v USA své vlastní teritorium

Pokud je něco, co můžeme označit nejenom jako trend poslední doby, ale i budoucnost automobilismu, potom to jsou autonomní vozidla. V rámci jejich vývoje a výzkumu můžeme říci, že se do něho zapojuje stále více společností, a to nejenom ze světa aut. Pokud nevíte, o čem je řeč, připomeňme, že se jedná o vozy, které umí jezdit sami, bez řidičů.

Přečtěte si také: Německo plánuje velkou podporu elektromobilů

Problémy se zákony

Vozů je vytvořeno poměrně dost. Problémem je ale jejich testování, jelikož zde se naráží hlavně na zákony. A tak je třeba žádat výjimky a procházet složitou administrativní zátěží. Nejvíce jsou vozy testovány hlavně v USA, kde jsou případná povolení spojena třeba s tím, že vůz musí být pod dohledem dvou techniků, stejně jako platí, že zde stále musí být možnost lidského zásahu.

Nové lokality pro testování

Jelikož se jedná o skutečný trend, můžeme v souvislosti s autonomními auty mluvit o jednom velkém pozitivu. A tím je to, že v USA aktuálně existuje 10 konkrétních vymezených lokalit, které jsou určené právě k testování vozů. I když se jedná o zprávu celkem pozitivní, nesmíme zapomenout na to, že s ní souvisí třeba i nějaké to nařízení. Tím hlavním je systém V2V, který dokáže při brzdění jednoho auta dát ihned informaci všem vozům v okolí, které tak budou moci ihned zareagovat. Jeho integrace v daných vozech by měla být od roku 2021 povinná pro všechny.

Přečtěte si také: Začnou za pět let po amerických silnicích jezdit Fordy bez řidiče?

Stále ve vývoji

Uvolnění daných lokalit je určitě plus v celém vývoji. Je ale třeba říci, že stále jenom v USA. Pokud jde například o Evropu, tak zde se problematika zatím téměř neřeší, a když ano, jsou vymezeny jenom skutečně malé úseky. Je tomu například v Německu nebo ve Velké Británii, kde mohou testovat automobilky BWM, popřípadě i Mercedes-Benz. V České republice se nejenom netestuje, ale v podstatě nedošlo ještě ani k tomu, že by se autonomní dopravní prostředky jakkoliv řešili.

Máte zájem o vůz, který můžete sami řídit? Podívejte se na prověřené vozy na auto bazar 123auta.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*