Za služby účetní firmy si neváhejte připlatit, profesionálové vám ušetří spoustu starostí a peněz!

Podnikáte delší dobu a děláte si účetnictví „na koleně“? Možná je to důvod, proč nemáte čas na důležitější věci a nesoustředíte veškeré síly na vlastní byznys. Účetnictví je velmi dynamický obor, který prochází neustálými legislativními změnami. Proto je vhodné, aby o vaši agendu starali profesionálové na slovo vzatí. Ušetří vám spoustu starostí a prostřednictvím daňové optimalizace také finanční prostředky. Ale podle čeho poznat kvalitní služby? To se dozvíte v tomto článku!

Dobrá účetní firma není nejlevnější

Ceník je jedním z indikátorů, podle kterého poznáte kvalitu služeb dané účetní firmy. Renomovaná účetní firma rozhodně nedělá za hubičku. Má dostatek klientů a může si vyšponovat ceny výše než zoufalá konkurence. Klienti jsou přesto spokojení, protože mají po boku odborníky.

Špičkové účetní firmy samozřejmě najdete i ve střední cenové hladině. Nemusíte se nutně přeplácet, abyste získali požadovanou kvalitu. Řiďte se selským rozumem a najděte si partnera, který sice zná svou cenu, ale nebude se vás snažit „natáhnout“.

Jak se pozná profesionalita?

Účetní firma, která si za kvalitou své práce stojí, se ráda pochlubí referencemi. A je jen na vás, jestli se stávajících klientů zeptáte na úroveň účetních služeb. K častým nešvarům účetních patří nepravidelně vedené účetnictví a dohánění agenty ke konci roku. Profesionálové vám vysvětlí, že průběžné vedení daňové evidence je mnohem efektivnější než nárazová spolupráce.

Externí firma je ekonomičtější než zaměstnanec

Napadlo vás, že účetního zaměstnáte? Mnohem výhodnější je spolupráce s externisty. Renomované účetní firmy nabízí komplexní služby včetně mzdové a personální agendy, optimalizaci daní a daňového poradenství. Příkladem budiž Profitas.cz, která na trhu působí přes 20 let a po celou dobu si zakládá na individuálním přístupu ke klientům. Bližší informace najdete na www.profitas.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*