I vytápění ve vaší domácnosti může být i velmi levné

Snažíte se šetřit? Pokud ano, mělo by vás kromě jiného zajímat také to, kolik protopíte. Jelikož se jedná o poměrně aktuální otázku, podíváme se na ni blíže. Nejprve je třeba říci, že dnes je mnoho cest, jak vytápět. Co patří mezi hit?

  • Tepelné čerpadlo
  • Pevná paliva
  • Elektřina

Není to ale možnost jediná, jelikož stejně tak může hrát roli také plyn. Při prvotní volbě doporučujeme myslet na to, co vše dané zařízení bude umět. Kromě topení může totiž posloužit i jako nový ohřívač vody. Díky tomu máte jistotu, že budete mít doma nejenom teplo, ale po celý den i dostatek neméně potřebné teplé vody.

Hleďte na cenu toho, s čím budete vytápět

Pokud je vaším cílem právě šetření, je dobré hledět na to, s čím konkrétně budete topit a kolik přesně to bude stát. Máme-li být konkrétnější, je třeba říci, že dobře dnes vycházejí právě tepelná čerpadla, která podstatnou část energie berou bezplatně z okolí. Nijak špatně na tom nejsou ani moderní a také kvalitní plynové kotle. Důvod je jasný, a tím je aktuální cena plynu, která je poměrně nízká. Co naopak nemusí vycházet příliš levně, to jsou tuhá paliva. Konkrétně potom uhlí, které je logicky vyčerpatelné, což se na jeho ceně bude projevovat hlavně v budoucnu.

Myslete na efektivitu

Roli nemusí hrát jenom cena toho, čím budete topit, ale i kompletní efektivita vytápění. Tedy to, nakolik se celkové vzniklé teplo naplno využije. I zde můžeme být konkrétní a tak jasně zmíníme, že velkým hitem je dnes kondenzační kotel. Důvod je jasný. V první řadě nabídne vysokou efektivitu spalování. Dále ale dokáže využívat i odpadní teplo, které také využije k tvorbě další potřebné energie k ohřevu vašeho interiéru. Díky tomu dosahuje vysoké efektivity, což se pozitivně podepisuje na celkové spotřebě a tedy logicky také na tom, že během topné sezony zaplatíte za ohřev výrazně méně.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*