Služby poskytované v rámci domácí zdravotní péče

Pořád vám není úplně jasné, co všechno pod domácí zdravotní péči patří a co už ne? Jaké služby můžete čerpat, jaké jsou hrazené ze zdravotního pojištění? Zkrátka, co je bráno jako standardní zdravotnická péče a co už je nadstandard? Tak nyní se na tuto oblast zaměříme.

Domácí zdravotní péče se opravdu rychle vyvíjí a už dávno nezahrnuje pouze převazy ran, aplikaci injekcí a odběry krve. Specializované agentury zajišťují velmi náročné úkony i komplexní zdravotní služby. Poskytují tak pacientům například domácí parenterální výživu, domácí fyzioterapii ale také domácí umělou plicní ventilaci. Neustále probíhají nové a nové pilotní projekty pod záštitou zdravotních pojišťoven. Ty jsou realizovány právě za účelem zahrnutí dalších služeb do standardně poskytované domácí zdravotní péče.

A co tedy máte hrazeno ze zdravotního pojištění?

Víceméně na všechny úkony, které předepíše ošetřující lékař pacienta. Samozřejmě za předpokladu, že má poskytovatel smlouvu s konkrétní zdravotní pojišťovnou u daného pacienta. Ošetřující lékař dokáže objektivně a erudovaně zhodnotit aktuální stav pacienta. Může tedy domácí zdravotní péči nejen doporučit, ale také specifikuje rozsah služeb, na které má pacient nárok, byť už bude stonat ve svém domácím prostředí.

Aby byly agentury schopny zajistit veškeré požadované služby, jsou na ně kladeny velmi vysoké nároky, co se týče vybavení nebo specializace a vzdělání zdravotnického personálu. Absolutní špičkou je v tomto oboru agentura ProCare Medical. Aktivně navrhuje a pak se samozřejmě účastní většiny pilotních projektů a svým klientům poskytuje kompletní portfolio služeb, ať už se jedná o již zmíněnou domácí umělou plicní ventilaci nebo převozy kompletně vybavenými sanitními vozy. Jejich cílem je to, aby co nejvíce pacientů mohlo stonat doma ve svém domácím prostředí. Také proto naleznete jejich pobočky nejen v Praze, ale také v Liberci, v Brandýse nad Labem, v Hradci Králové, v Přibyslavi a v Táboře. Všechny potřebné informace naleznete na stránkách www.procare.cz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*