Shabby chic – romantické bydlení s něžnou dekorací

Proč je styl Shabby chic v současnosti tak populární? Je romantický, poměrně jednoduchý, a protože k zařízení bytu v tomto stylu využijete především starý nábytek, nevyjde vás ani moc draho.

Shabby chic osloví spíše romantické duše

Už na první pohled je zřejmé, že byt zařízený ve stylu shabby chic není pro každého. Nejspíš nezaujme většinu mužů a ani všem ženám se nemusí líbit. Je sice velmi romantický, ale zároveň tak trochu nepraktický.

Pokud máte rádi spoustu světlých barev, dekorací, zdobných prvků, řasení a další věci, které vyžadují o něco náročnější péči při úklidu, pak je shabby chic přesně pro vás.

Jak vytvářet shabby chic?

Přejděme rovnou k tomu, jak do svého bydlení zanést prvky shabby chic stylu, pokud nechcete rovnou zrekonstruovat byt do té ideální elegantně zchátralé podoby.

Pro shabby chic je charakteristický starý dřevěný nábytek, nejlépe takový, který má otlučené rohy a trochu oloupaný lak. Takové masivní kusy nábytku, které vypadají jako z předminulého století, zútulňují místnosti po celém domě – ať už je to stůl v kuchyni, postel v ložnici nebo křeslo v obývacím pokoji.

Hlavními barvami jsou bezesporu světlé barvy – bílá, našedlá, krémová, i mírně béžová nebo lehce narůžovělá interiéru sluší. Tyto barvy dají totiž nejen vyniknout místnosti a opticky ji zvětší, ale díky nim pozornost upoutá celá řada dekorací, jejichž výběr není nijak omezený filozofií stylu. Použít můžete také kovové a železné předměty.

Můžete si tedy například zavěsit originální hodiny nad dveře, stůl pokrýt květinovým ubrusem nebo přímo vázou s čerstvými květinami, do ložnice vybrat zajímavé a barevné povlečení a v chodbě po stěnách rozmístit fotky.

Nezapomeňte, že uklidňujícím dojmem musí shabby chic působit především na vás samotné, abyste se doma cítili co nejlépe.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*