Seznam věcí, co nesmí chybět na svatbě: Na co nikdy nezapomenout?

Svatbu si může každý zařídit podle sebe, ale existují věci, které by na žádné svatbě neměly chybět. Jaké to jsou? Sestavili jsme seznam těch nejdůležitějších.

Contents

Fotokoutek s vtipnými doplňky a jednorázovým foťákem

Abyste měli na svatbu krásné vzpomínky, které budou zároveň i hmatatelné, nezapomeňte si vytvořit svůj vlastní svatební fotokoutek. Kromě vtipných doplňků a nápisů do něj rozhodně patří také fotoaparát. Když říkáme fotoaparát, máme na mysli jeden konkrétní model. Takový, který každou pořízenou fotografii okamžitě vytiskne. Instax do fotokoutku zkrátka patří a s jeho pomocí vytvoříte tunu bláznivých, a hlavně originálních fotografií. Co na tom, že budete mít na obřadu a veselce také svatebního fotografa.

Fotky z Instaxu jsou amatérské, ale milují je všichni, protože mají obrovské kouzlo.

Originální, nápadité a osobité světelné dekorace

Jasným hitem, když přijde řeč na svatební osvětlení, jsou světelné dekorace. Platí o nich, že čím jsou osobitější, tím lepší. Téma svatby a svatební výzdoba totiž musí vystihovat nevěstu a ženicha. Svíticí neonová písmena poskládaná do slova bar vás mohou vtipně nasměrovat k drinku, iniciály nevěsty a ženicha zase mohou být umístěna za jejich židlemi při svatebním hodování a tak dále. Fantazii se při aplikování a vymýšlení různých druhů svatebního osvětlení meze zkrátka nekladou.

Probuďte v sobě hravost a pohrajte si se svatebními světelnými dekoracemi.

Svatební dort

Důležitou součástí svatby je samozřejmě také svatební dort. Ať už se vydáte tradiční cestou nebo si dort sestavíte z donutů, mini zákusků či cupcaků, hlavně vám musí chutnat. Jestli se chcete řídit aktuálními svatebními trendy, vsaďte na bohatě zdobený vícepatrový dort, který bude vypadat spíše jako umělecké dílo než jako dezert.

Kniha hostů

Oblíbeným předmětem, který si po svatbě manželé rádi nechají na památku, je svatební kniha. Nikde není přesně stanoveno, jak má vypadat. Tudíž si mohou její provedení přizpůsobit novomanželé svému obrazu.

Barvy a barevné doplňky

Doby, kdy musela být svatba striktně laděna pouze do bílé barvy, jsou již dávno pryč. Aktuálně jsou v kurzu pastelové barvy, ale letos je doplní ještě barva roku – magenta, společně s oranžovou. Právě barvy jsou totiž tím, co propůjčí tu správnou atmosféru celé svatbě. Nevěsty a ženichové by se jich proto vůbec nemuseli bát, ale naopak s nimi experimentovat a vhodně je zakomponovat do svých outfitů, ale také třeba do svatebního dortu.

Speciální svatební menu

Součástí svatby samozřejmě musí být i vhodné svatební menu. Je-li nevěsta či ženich vegetarián, rozhodně by mělo být zohledněno také v jejich menu. Čím originálnější svatební menu, tím lepší. Když totiž během roku navštěvujete více svateb a všude dostanete to stejné jídlo, začne to být nudné.

Svatební kytice, květiny do klopy a svatební mašličkové vývazky

Nezastupitelné místo na každé svatbě mají samozřejmě také květiny a květinové dekorace. K oltáři musí kráčet nevěsta se svatební kytici, ovšem květina by neměla chybět ani v ženichově klopě a svatebními doplňky by měli být obdarováni také hosté. Jakými? Přece tradičními mašličkovými vývazky.

Mašličky bývají doplněny také snítkou myrty, ale ženich s nevěstou mají samozřejmě právo na změnu a místo myrty tak mohou k mašličkám přidat svou oblíbenou květinu, jež bude také jejich svatební

Nezapomeňte, že některé věci k svatbě zkrátka neodmyslitelně patří. Nemusíte samozřejmě dodržovat veškeré tradice, ale svatební dort, fotokoutek, mašle pro svatebčany a hravá výzdoba, to je zkrátka nutnost.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*