Reklamní textil pro vaši firemní prezentaci

Stále větší množství nejen českých firem nabízí svým zákazníkům komplexní zpracování a výběr reklamního textilu, ať už se jedná o zpracování loga nebo samotnou aplikaci výšivky, případně potisku.

Contents

Potisk triček i pracovních oděvů

Již výše zmíněné firmy se zabývají nejen strojovým potiskem a vyšíváním, ale realizují také potisk pracovních oděvů nebo se zaměřují na reklamní textil, jako jsou trička, potisky mikin, potisk polokošil dle přání zákazníka. České podniky nepotiskují, ale pouze firemní trička a oděvy, ale také dokáží zajistit potřebný materiál pro festivalové, sportovní a školní akce za použití moderních technologií potisku textilií, u kterých se nemusíte obávat, že vám po pár vypráních nenávratně zmizí.

Nejčastější metoda potisku- SÍTOTISK

Co je to sítotisk? Jedná se vlastně o grafickou techniku, kterou odborníci používají nejen pro textilie, ale také pro potisk netextilního a reklamního zboží. V mezinárodním označení má značku ,,S“ a není, jako jeho odvětví tiskem z plochy, jelikož se jedná o šablonový průtisk skrze síto.

Historie sítotisku

Asi nikoho z vás příliš nepřekvapí, že tato tisková metoda k nám přišla z dálného východu. Avšak samotná technologie byla vynalezena v USA a používal ji také legendární Andy Warhol. Samotná technologie a zpracování se do Evropy z USA dostala až po 2. světové válce. Do ČR ji poté přivezl Tomáš Baťa.

Technologie a výhody

Princip sítotisku spočívá v protlačování barvy skrze sítová místa šablony na potiskový materiál. Do acetonového laku přidáme bílou barvu v prášku a pokryjeme všechna místa, která mají při tisku zůstat bílá. Lak v žádném případě nesmí být moc řídký, jelikož by pak nezalepil dírky například v hedvábí a nevytvořil by také na textilii kopečky. Oka síťoviny mohou mít různou hustotu i počítaných počet ok na centimetry čtverečných. Napíná se také ručně na kovový, nebo dřevěný rám, podobně, jako na malířské plátno. Před prací je také nutné síťovinu odmastit lihem, nebo octem.

Technologií sítotisku lze potiskovat všechny běžné druhy materiálů a to včetně kovů, kůže, papíru i dřeva. Nicméně je nutné myslet na to, že každý materiál má své specifické vlastnosti.

Jednoznačnou výhodou sítotisku je naprostá barevná stálost, trvanlivost potisku a současně příznivá cena. Aplikace sítotiskové technologie přímo na textilní materiál je obecně nejtrvanlivější a nejkvalitnější volbou potisku.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*